LIVE: Ουγγαρία - Ελλάδα 0-0 (Α')

Με Κυριακο Παπαδόπουλο η ενδεκάδα! Ενημερωθείτε live από το Contra.gr για την εξέλιξη του ματς μεταξύ Ουγγαρίας και Ελλάδας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro 2016. Ντεμπούτο ο Σέρχιο Μαρκαριάν στον πάγκο. Οι βαθμολογίες της διοργάνωσης.

• ΠΕΠ 2016

• Euro 2016

Μειώθηκαν οι ελπίδες πρόκρισης της Εθνικής!

Ο Νόιερ εκτέλεσε πλάγιο!

Τα κάνει όλα και συμφέρει ο Μάνουελ Νόιερ. Ο γκολκίπερ της Μπάγερν Μονάχου και της εθνικής Γερμανίας εκτέλεσε ακόμη και... πλάγιο στην αναμέτρηση των "πάντσερ" με τη Γεωργία (VIDEO).

Ελλάδα

Δείτε VIDEO με την κροτίδα

Δείτε σε VIDEO τη στιγμή που μια κροτίδα "πυροδότησε" τα σοβαρά επεισόδια που σημειώθηκαν στο "Παλατάκι" κατά τη διάρκεια του τελικού μεταξύ της ΑΕΚ και του Stoiximan.gr ΠΑΟΚ.

Διεθνής Πολιτική Πάνος Καμμένος

Συνεκμετάλλευση με τις ΗΠΑ των κοιτασμάτων του Αιγαίου

Διατεθειμένη να προχωρήσει σε συνεργασία με τις ΗΠΑ για συνεκμετάλλευση των ενεργειακών αποθεμάτων του Αιγαίου, δηλώνει η κυβέρνηση δια στόματος Πάνου Καμμένου. Ποια η πρόταση που κατέθεσε στην Αμερικανίδα υφυπουργό Εξωτερικών και ποια η απάντηση που έλαβε

Sex Sex

Μήπως είσαι μαμάκιας;

Μία συντάκτρια ποντάρει στο «ναι» και σου παρουσιάζει εκείνες τις συμπεριφορές που «φωνάζουν» από μακριά ότι όντως, είσαι.

Έγκλημα Φούρνοι της Ντροπής

Γνωστή αλυσίδα - βιτρίνα κυκλώματος σωματεμπορίας

Βούλευμα καταπέλτης του Συμβουλίου Εφετών "καίει" τους ιδιοκτήτες γνωστής αλυσίδας φούρνων που εκμεταλλεύονταν κορίτσια από την Ανατολική Ευρώπη. Σοκάρουν οι λεπτομέρειες του τρόπου λειτουργίας του κυκλώματος

Επιλογές

Ελλάδα

Οι PHOTOS της ντροπής

Πολεμικό τοπίο θύμισε το "Παλατάκι" κατά τη διάρκεια του τελικού του Κυπέλλου του χάντμπολ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Stoiximan.gr ΠΑΟΚ. Δείτε καρέ - καρέ τα επεισόδια από το κλειστό της Πυλαίας.

22η αγων.

Και τώρα η ΤΣΣΚΑ

Πρόβα διπλού στη Μόσχα έκανε ο Ολυμπιακός στην Αμαλιάδα. Νίκησε τον Κόροιβο και σκέφτεται ήδη το μεγάλο ματς με την ΤΣΣΚΑ την ερχόμενη Παρασκευή. Η βαθμολογία του πρωταθλήματος.

24η αγ.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ

Με γκολ του Σαμαρά έξι λεπτά πριν το φινάλε, ο Άρης πήρε μια σπουδαία νίκη στην έδρα του Απόλλωνα Αρναίας με 1-0 και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου. Ένταση και προσωρινή διακοπή στις καθυστερήσεις.

Βραζιλία

Πάτησε τον Νεϊμάρ (VID)

H φιλική αναμέτρηση μεταξύ της Βραζιλίας και της Χιλής δεν ήταν ιδιαίτερα... φιλική για τον Νεϊμάρ, καθώς ο Γκάρι Μεδέλ του κατάφερε ένα εγκληματικό πάτημα. Δείτε PHOTOS και VIDEO από το θλιβερό περιστατικό.

Λίβερπουλ

"Έπεσε" το site! (VIDEOS)

Η αυξημένη επισκεψιμότητα εξαιτίας της κάλυψης του All-Star αγώνα μεταξύ της ομάδας του Τζέραρντ και του Κάραχερ είχε ως αποτέλεσμα να "πέσει" το σχετικό live streaming στη ιστοσελίδα της Λίβερπουλ.

Κόσμος

Μαγεύει ακόμα ο Ανρί (VIDEO)

Ο Τιερί Ανρί έχει αποσυρθεί από τη δράση εδώ και μερικούς μήνες, ωστόσο εξακολουθεί να μαγεύει και μάλιστα σε ηλικία 37 ετών. Δείτε το σχετικό video.

Η.Π.Α.

Τα "κολλάει" ακόμα

Σ' ένα διάλειμμα από τις υποχρεώσεις του στο γκολφ ο Μάικλ Τζόρνταν έπιασε ξανά μπάλα μπάσκετ και απέδειξε ότι παρά την προχωρημένη ηλικία και τα περιττά κιλά, μπορεί και τα "κολλάει" ακόμα (VIDEO).

Απόψεις

Sport TV

Ελληνικό Ποδόσφαιρο

Α.Ε.Κ.

Η σειρά του Κρισάντους (VID)

Ο Μακόλεϊ Κρισάντους πέτυχε το πρώτο γκολ του με τα κιτρινόμαυρα και σε συνδυασμό με αυτό του Ντούνη η ΑΕΚ νίκησε 2-0 την Καλλιθέα στον Ταύρο. Ένατο σερί "τρίποντο" για την Ένωση (VIDEO).

25η αγ.

Φούλ της Κρήτης

Η Επισκοπή πανηγύρισε σπουδαία νίκη κόντρα στον Απόλλωνα και εξασφάλισε ουσιαστικά την συμμετοχή της στα πλέι-άουτ. Μεγάλο διπλό για τα Χανιά κόντρα στην Παναχαϊκή των 9 παικτών.

Διεθνές Ποδόσφαιρο

Φιλικά

Ασταμάτητη (VIDEO)

Με γκολ του Ρομπέρτο Φιρμίνο στο 71ο λεπτό, η Βραζιλία επικράτησε 1-0 της Χιλής σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο "Έμιρεϊτς" του Λονδίνου. Όγδοη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Ντούνγκα.

Γερμανία

Τρομερή ντρίμπλα (VIDEO)

Μία υπέροχη ντρίμπλα έκανε ο Μάριο Γκέτσε στο 61ο λεπτό του αγώνα της Γερμανίας με την Γεωργία για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro 2016. Απολαύστε τη σε video.

Μπάσκετ

22η αγων.

Φουλ για 4άδα η ΑΕΚ

Με πολλούς και διαφορετικούς πρωταγωνιστές η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα νίκησε 93-77 τον Αρη στο κλειστό του ΟΑΚΑ δείχνοντας πανέτοιμη για τις αγωνιστικές προκλήσεις που έρχονται.

Σπορ

Τελικός

Πεντάστερες

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 σετ (25-21, 25-19, 25-22) του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο και κατέκτησε το 5ο σερί Κύπελλο Ελλάδος στην ιστορία του, ισοφαρίζοντας τους τίτλους των "πράσινων".

Ευρώπη

Σαρώνει η Φενέρμπαχτσε

Όλο και πιο κοντά στην κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο του τουρκικού πρωταθλήματος η Φενέρμπαχτσε, ξεπέρασε χωρίς να ιδρώσει (89-75) το εμπόδιο της Ουσάκ.

Α1 Πόλο

Ήταν ντέρμπι, νίκησε ο Ολυμπιακός

Η Βουλιαγμένη ήταν η πρώτη ομάδα που κόντραρε τόσο πολύ τον Ολυμπιακό πριν υποταχθεί με 9-8, θυμίζοντας ότι η μεταξύ τους συνάντηση παραμένει το μεγάλο ντέρμπι της Α1 πόλο.

Μηχανοκίνητα

Φόρμουλα 1

O Vettel είναι εδω!

Στον δεύτερο αγώνα του με τη Ferrari, ο Sebastian Vettel πανηγύρισε στη Μαλαισία την 40η νίκη της καριέρας του, αφήνοντας πίσω του τις δύο Mercedes. Στη 2η θέση ο Lewis Hamilton.

Παράξενα

Παράξενα

Διέλυσαν τους Ρώσους

Η ρωσική Κράσνε Κρίλια ταξίδεψε με έξι νέους παίκτες στη Φινλανδία για το ματς με τους Μπάισονς στο πλαίσιο της United League, υποτίμησε τον αντίπαλο και γνώρισε τη συντριβή με 100-43!