Μίτσελ: πάει αγώνα με τον αγώνα

Η έντονη δυσαρέσκεια, η θέση του Μίτσελ που εξαρτάται από αγωνιστική σε αγωνιστική, η "επίσκεψη" Μαρινάκη στα αποδυτήρια και οι δύο τάσεις μέσα στον Ολυμπιακό για τον αντικαταστάτη του. Ο Θέμης Καίσαρης αποκαλύπτει τι γίνεται με τον Ισπανό προπονητή. Μίτσελ: "Αμυντικό και γρήγορα!"

Eπιβεβαιώθηκαν οι φόβοι

Ο Κορδέρο θα υποβληθεί το πρωί της Πέμπτης σε αρθροσκόπηση καθώς ο τραυματισμός του ήταν όντως σοβαρός. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για απουσία 1,5 μήνα.

Ολυμπιακός

Χάνει Μποτία!

Τις υπηρεσίες του Αλμπέρτο Μποτία για τις επόμενες 4 με 6 εβδομάδες θα στερηθεί ο Ολυμπιακός όπως αποκάλυψε στη συνέντευξη Τύπου ο Μίτσελ, καθώς ο Ισπανός στόπερ τραυματίστηκε στο γόνατο.

9η αγων.

Αυτή ήταν ΑΕΚ (VIDEO)

Στο βροχερό ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και τις νίκες στη Fooball League, συντρίβοντας τον Φωστήρα με 4-0. Δύο γκολ ο MVP Πλατέλλας. Δείτε τη βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Επιλογές

Παράξενα

H ευκαιρία της χρονιάς!

Υποψηφιότητα για τη χαμένη ευκαιρία της χρονιάς στη Super League έβαλε ο Αγιοντέλε Αντελέγε, ο οποίος δεν βρήκε στόχο από ιδιαίτερα πλεονεκτική θέση στην αναμέτρηση με την Καλλονή. Δείτε video.

15η αγ.

Επιτέλους νίκη

Το γκολ του Παπάζογλου από το 8' ήταν αρκετό για να χαρίσει στον Ατρόμητο τη νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού στο Περιστέρι. Πρώτο τρίποντο μετά από τρία ματς για την ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο.

Π.Α.Ο.Κ.

Σε όμιλο... Ευρωλίγκας

Με ομάδες επιπέδου Ευρωλίγκας θα παίξει ο ΠΑΟΚ στο Last32 του Eurocup. Διαβάστε αναλυτικά με ποιες ομάδες έπεσε στον όμιλο ο Δικέφαλος του Βορρά. Πόσες προκρίνονται στην επόμενη φάση.

15η αγ.

Άντε τρέχα τώρα...

Ο ΟΦΗ απάντησε άμεσα στο πέναλτι της Καλλονής και το τελικό 1-1 σφράγισε την προσπάθεια αμφότερων στην αναμέτρηση του "Γεντί Κουλέ". Την ευκαιρία της χρονιάς σπατάλησε ο Αντελέγε.

Άρης

Πόι και με τη... βούλα

Με πρωταγωνιστή τον Μάουρο Πόι, ο Άρης επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 2-0 της Θύελλας Φιλώτα στο "Κλεάνθης Βικελίδης", στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής.

Φινάλε θρίλερ

Η Λαμία απείχε λίγα δευτερόλεπτα από την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, αλλά ο Τύρναβος ισοφάρισε 1-1 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Κερδισμένος ο Ηρακλής.

15η αγ.

Μπορούσε καλύτερα

Ο Πανθρακικός έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί του Αστέρα Τρίπολης. Η ομάδα της Κομοτηνής ήρθε ισόπαλη (1-1) με τους Αρκάδες αν και ήταν καλύτερη στο ματς, έχοντας κλασικές ευκαιρίες για τη νίκη.

Διεθνές Ποδόσφαιρο

Bundesliga

Άξια της μοίρας της

Ακόμα μία απώλεια υπέστη η ανεκδιήγητη Ντόρτμουντ, καθώς πέταξε δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για να απομακρυνθεί από την ουρά. Εκτός έδρας νίκες για Λεβερκούζεν και Σάλκε.

Ινδία

Στους κορυφαίους ο Κατσούρ

Νέα διάκριση για τον Κώστα Κατσουράνη, ο οποίος βρίσκεται στη λίστα υποψηφίων για τον τίτλο του παίκτη της χρονιάς στην Ινδία, καθώς και σε αυτές του καλύτερου γκολ και του καλύτερου μέσου.

Μπάσκετ

Π.Α.Ο.Κ.

Δεύτερος ο ΠΑΟΚ

Τη δεύτερη θέση στον 6ο όμιλο της κανονικής περιόδου του Eurocup κατέκτησε ο ΠΑΟΚ. Ο "Δικέφαλος" νίκησε 81-76 στην παράταση την Μπουντούτσνοστ και εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Καρσίγιακα.

Σπορ

Challenge Cup

Προκρίθηκε

Την παρουσία στη 16άδα του Τσάλεντζ Καπ πανηγύρισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με το δεύτερο 3-0 επί της εσθονικής Σέλβερ Ταλίν. Διαβάστε τι δήλωσε ο τεχνικός του Εθνικού, Σάκης Μουστακίδης.

NBA

Αποθέωση για Στογιάκοβιτς (VIDEO)

Τεράστια τιμή για τον Πέτζα Στογιάκοβιτς, η φανέλα του οποίου αποσύρθηκε από τους Σακραμέντο Κινγκς σε ειδική εκδήλωση που έλαβε χώρα στο ημίχρονο του αγώνα με τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ.

Μηχανοκίνητα

Φόρμουλα 1

Βρέθηκαν τα κλεμμένα

Τα τρόπαια που είχαν κλαπεί από τα κεντρικά της Red Bull, στο Μίλτον Κέινς της Αγγλίας, βρέθηκαν πεταμένα μέσα σε λίμνη. H αστυνομία ανακοίνωσε ότι ανακτήθηκαν περίπου 20 από τα 60 που είχαν κλαπεί.

Παράξενα

Παράξενα

Ξύλο και 23 αποβολές!

Το ματς Σιχουάν Γουέιλς-Ζετζιάνγκ Μπουλς για το γυναικείο πρωτάθλημα της Κίνας διεκόπη λόγω επεισοδίων μεταξύ των παικτριών, ενώ το σκορ ήταν 81-50. Δείτε φωτογραφίες.