Μετά από εξέταση του instant replay έχασε η ΑΕΚ στην πρεμιέρα της στο Eurocup. Δείτε το καλάθι του Μιλόσεβιτς που δεν μέτρησε και θα έστελνε το ματς με την Κράσνι Όκτιαμπρ σε δεύτερη παράταση.

Μιλόσεβιτς ΑΕΚ

Ο Μίλαν Μιλόσεβιτς είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς με την Κράσνι Όκτιαμπρ σε δεύτερη παράταση, αλλά το καλάθι του δεν μέτρησε.

Ο Βόσνιος πάουερ φόργουορντ της ΑΕΚ μάζεψε την μπάλα μετά το άστοχο σουτ του Καλαμπόκη από τη γωνία και σκόραρε με προσπάθεια από κοντά, αλλά οι διαιτητές είχαν αντίθετη άποψη. Μετά την εξέταση του instanst replay δεν χρέωσαν τους δύο πόντους και η ρωσική ομάδα επικράτησε 96-94 στο ΟΑΚΑ.

Αν και η απόφαση αυτή οδήγησε την ΑΕΚ σε ήττα, η κρίση των διαιτητών ήταν δίκαιη μια και το χρονόμετρο είχε μηδενίσει προτού ο Μιλόσεβιτς αφήσει την μπάλα στο καλάθι.