Αυτή είναι η κλήρωση της ΑΕΚ στο Eurocup

Tους αντιπάλους τους στην πρώτη φάση της κανονικής περιόδου του EuroCup έμαθε η ΑΕΚ. Στον πρώτο όμιλο κληρώθηκαν οι "κιτρινόμαυροι", με τη Νίζνι Νόβγκοροντ να είναι η ομάδα που θα βρει στο δρόμο της από το γκρουπ των ισχυρών.

Αυτή είναι η κλήρωση της ΑΕΚ στο Eurocup

Τους αντιπάλους της στο Eurocup της νέας σεζόν έμαθε το μεσημέρι της Πέμπτης η ΑΕΚ. Οι "κιτρινόμαυροι" κληρώθηκαν στον Α' όμιλο μαζί με τις Νίζνι Νόβγκοροντ, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα και Ρέτζιο Εμίλια.

Η Ένωση βγήκε από το 5ο γκρουπ δυναμικότητας και ουσιαστικά η μόνη ομάδα που θεωρείται ασθενέστερη, βάσει των κριτηρίων της κλήρωσης, είναι η ιταλική Ρέτζιο Εμίλια.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα, ΑΕΚ, Ρέτζιο Εμίλια.

Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου, Μπιλμπάο, Λιέτουβος Ρίτας, Καντού, Παρτιζάν

Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου, Μούρθια, Σάσαρι, Ζενίτ, Μπουντούτσνοστ

Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας, Χάποελ Ιερουσαλήμ, Ουλμ, Τρέντο

Η κλήρωση έγινε στη Βαρκελώνη και την ΑΕΚ εκπροσώπησαν ο τιμ μάνατζερ Γιώργος Χήνας, ο εμπορικός διευθυντής, Λεωνίδας Παπαβασιλάκης, ο διευθυντής του τμήματος εισιτηρίων και υπεύθυνος οργάνωσης αγώνων, Ηλίας Μπόβαλης, ο διευθυντής επικοινωνίας και Μ.Μ.Ε, Γιώργος Νικολάου και ο υπεύθυνος τεχνολογίας (Ι.Τ.), Αντώνης Πρέντζας.

To LIVE της κλήρωσης

14:16
Καλησπέρα σας. Ενημερωθείτε για την κλήρωση του Eurocup.
14:17
Στο α' γκρουπ βρίσκονται τρεις ρωσικές ομάδες, με πρώτη απ' όλες τη Λοκομοτίβ Κουμπάν του Γιώργου Μπαρτζώκα, ενώ η ΑΕΚ βρίσκεται στο πέμπτο.
14:17
Α' ΓΚΡΟΥΠ: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Χίμκι, Νίζνι, Ουνικάχα Μάλαγα.
Β' ΓΚΡΟΥΠ: Βαλένθια, Άλμπα Βερολίνου, Μπάγερν Μονάχου, Γκραν Κανάρια.
Γ' ΓΚΡΟΥΠ: Τσεντεβίτα, Μπιλμπάο, Μούρθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας.
Δ' ΓΚΡΟΥΠ: Χαπόελ Ιερουσαλήμ, Λιέτουβος Ρίτας, Σάσαρι, Ζιελόνα Γκόρα.
Ε' ΓΚΡΟΥΠ: Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης, Καντού, ΑΕΚ, Ουλμ.
ΣΤ' ΓΚΡΟΥΠ: Μπούντουτσνοστ, Παρτίζαν, Τρέντο, Ρέτζιο Εμίλια.
14:18
Η κλήρωση γίνεται στη Βαρκελώνη και την ΑΕΚ εκπροσωπούν ο Τιμ Μάνατζερ Γιώργος Χήνας, ο Εμπορικός Διευθυντής της ΑΕΚ, Λεωνίδας Παπαβασιλάκης, ο Διευθυντής του Τμήματος Εισιτηρίων και Υπεύθυνος Οργάνωσης Αγώνων, Ηλίας Μπόβαλης, ο Διευθυντής Επικοινωνίας και Μ.Μ.Ε, Γιώργος Νικολάου και ο Υπεύθυνος Τεχνολογίας (Ι.Τ.), Αντώνης Πρέντζας.
14:19
Από τα 6 γκρουπ δυναμικότητας θα προκύψουν τέσσερις όμιλοι.
14:19
Το δέλεαρ για το νικητή της διοργάνωσης είναι η συμμετοχή του στην Euroleague της επόμενης σεζόν.
14:20
Άρχισε η διαδικασία με τον χαιρετισμό του προέδρου και εκτελεστικού διευθυντή της Euroleague Basketball, Τζόρντι Μπερτομέου.
14:29

14:29
Στο μεταξύ ο Χοσεάν Κερεχέτα παρέλαβε το βραβείο για την ανάδειξή του σε Παράγοντα της Χρονιάς στην Ευρωλίγκα.
14:31
Ο Δημήτρης Ιτούδης έστειλε μήνυμα μέσω video για την ανάδειξή του σε προπονητή της χρονιάς:"Σας ευχαριστώ πολύ για αυτό το βραβείο. Είναι τεράστια τιμή που αναδεικνύει την τεράστια δουλειά που κάναμε στην ΤΣΣΚΑ. Χωρίς τους παίκτες και τους συνεργάτες μου δεν θα κάναμε τίποτα. Η ΤΣΣΚΑ είναι ένας τεράστιος οργανισμός".
14:32
Τα νέα λογότυπα της Euroleague
14:34
Τώρα γίνονται γνωστές οι λεπτομέρειες για τη διαδικασία της κλήρωσης.
14:37
H Nίζνι τοποθετείται στον Α' όμιλο.
14:37
Η Χίμκι στον Β' όμιλο.
14:37
H Μάλαγα στον Γ' όμιλο
14:37
Η Λοκομοτίβ Κουμπάν στον Δ'.
14:39
Η Γκραν Κανάρια στον Α' όμιλο
14:39
Η Άλμπα Βερολίνου στον Β' όμιλο.
14:40
Η Μπάγερν Μονάχου στον Γ' όμιλο.
14:40
Η Βαλένθια στον Δ' όμιλο.
14:41
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια
Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου
Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου
Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια.
14:41
Η Τσεντεβίτα στον Α' όμιλο
14:43
Στον Β' όμιλο η Μπιλμπάο.
14:43
Στον Γ' όμιλο η Μούρθια.
14:44
Στον Δ' όμιλο η Ολίμπια Λιουμπλιάνας
14:44
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα
Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου, Μπιλμπάο
Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου, Μούρθια
Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας
14:45
Η Ζιελόνα Γκόρα στον Α' όμιλο
14:45
Στον Β' όμιλο η Λιέτουβος Ρίτας
14:46
Στον Γ' όμιλο η Σάσαρι.
14:46
Στον Δ' όμιλο η Χάποελ Ιερουσαλήμ.
14:46
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα.
Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου, Μπιλμπάο, Λιέτουβος Ρίτας
Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου, Μούρθια, Σάσαρι
Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας, Χάποελ Ιερουσαλήμ.
14:46
Τώρα θα κληρωθεί η ΑΕΚ
14:47
Στον Α' όμιλο η ΑΕΚ.
14:47
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα, ΑΕΚ
14:47
Η Καντού στον Β' όμιλο.
14:48
Η Ζενίτ πάει στον Γ' όμιλο.
14:48
Η Ουλμ πάει στον Δ' όμιλο.
14:48
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα, ΑΕΚ
Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου, Μπιλμπάο, Λιέτουβος Ρίτας, Καντού
Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου, Μούρθια, Σάσαρι, Ζενίτ
Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας, Χάποελ Ιερουσαλήμ, Ουλμ
14:50
Η Ρέτζιο Εμίλια στον όμιλο της ΑΕΚ.
14:50
Α' όμιλος: Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα, ΑΕΚ, Ρέτζιο Εμίλια.
14:50
Η Παρτιζάν στον Β' όμιλο.
14:51
Η Μπουντούτσνοστ στον Γ' όμιλο.
14:51
Η Τρέντο στον Δ' όμιλο.
14:51
Αυτοί είναι όλοι οι όμιλοι ολοκληρωμένοι:

Α' όμιλος:
Νίζνι, Γκραν Κανάρια, Τσεντεβίτα, Ζιελόνα Γκόρα, ΑΕΚ, Ρέτζιο Εμίλια.
Β' όμιλος: Χίμκι, Άλμπα Βερολίνου, Μπιλμπάο, Λιέτουβος Ρίτας, Καντού, Παρτιζάν.
Γ' όμιλος: Μάλαγα, Μπάγερν Μονάχου, Μούρθια, Σάσαρι, Ζενίτ, Μπουντούτσνοστ.
Δ' όμιλος: Λοκομοτίβ Κουμπάν, Βαλένθια, Ολίμπια Λιουμπλιάνας, Χάποελ Ιερουσαλήμ, Ουλμ, Τρέντο.

 

Πρώτη Σελίδα