Άβτοντορ Σάρατοβ - ΠΑΟΚ 90-68

Οι 22 πόντοι του Νίκολα Μάρκοβιτς δεν ήταν αρκετοί με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να γνωρίσει την ήττα με 90-68 από την Άβτοντορ Σάρατοβ στη Ρωσία, η οποία ήταν και η τρίτη συνεχόμενη για τον "Δικέφαλο" στο φετινό Eurocup.

Τρίτη ήττα για τον ΠΑΟΚ στο εφετινό Eurocup. Ο "Δικέφαλος" (κακός στο δεύτερο ημίχρονο) έχασε εκτός έδρας από την Άβτοντορ με 90-68, σε ένα πολύ δύσκολο ματς. Άλλωστε υπήρχε το πρόβλημα της κόπωσης γιατί πριν δύο μέρες οι "ασπρόμαυροι" έπαιξαν κόντρα στον Ολυμπιακό ενώ προέκυψε και ο τραυματισμός του Θωμά Κώττα με αποτέλεσμα ο "Δικέφαλος" να μην έχει "καθαρό πεντάρι". Να σημειωθεί πως αυτή ήταν η 15η ήττα του ΠΑΟΚ στη Ρωσία σε 17 αγώνες.

Μετά το 6-2 υπέρ της Άβτοντορ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 6-6 και προηγήθηκε με 6-9. Οι Ρώσοι με σερί 6-0 πήραν το προβάδισμα (12-9), ο "Δικέφαλος" "αντέδρασε" (14-15 στο 7' με επτά πόντους από τον Μάρκοβιτς) και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου νικούσε με 18-20 (με τρίποντο του Τσόχλα στη λήξη). Με τρίποντα του Λιάπη έγινε το 20-23 και το 23-26 ενώ ο ΠΑΟΚ πήρε διαφορά πέντε πόντων (26-31) μετά. Η Αβτοντορ κατάφερε να ισοφαρίσει (31-31 στο 15') και μάλιστα στο 17' είχε ένα +5 (39-34). Ο Βασιλειάδης μείωσε σε 39-34 και στο ημίχρονο οι Ρώσοι κέρδισαν με 41-38.

Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου η Αβτοντορ ξέφυγε με 46-38 και με 49-38. Μάλιστα στο 23' ο ΠΑΟΚ ήταν στο -16 (54-38). Ο Μάρκοβιτς πέτυχε το πρώτο καλάθι του "Δικεφάλου" στο δεύτερο ημίχρονο στο 24' (54-40) και οι Ρώσοι πήραν αέρα 19 πόντων μετά (59-43). Ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 61-46 αλλά η Αβτοντορ ήταν στο +21 (72-51) στο 28'. Στο 30' το σκορ ήταν 72-53. Η τέταρτη περίοδος ήταν ουσιαστικά διαδικαστικού χαρακτήρα αφού οι γηπεδούχοι είχαν βάλει τις βάσεις για την νίκη (75-53), ο ΠΑΟΚ πάντως κατάφερε να μειώσει σε 75-61 στο 34'. Με τρίποντο έγινε το 78-61, λίγο μετά το 35' το σκορ ήταν 82-61 και το ματς τελείωσε με 90-68.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 41-38, 72-53, 90-68

Αβτοντορ: Λουκάσοφ 12 (2), Αρμστεντ 13 (3), Τράμπιν, Τσάπελ 10 (1), Ρουσέτσκι, Μπρουκς 16, Ζαμπέλιν 6, Πίτερσον 23 (5), Νεστέροφ 8 (2), Μακίεφ 2.

ΠΑΟΚ: Τέπιτς 4 (1), Λιάπης 6 (2), Βασιλειάδης 8 (1), Κακαρούδης 7 (1), Τσόχλας 3 (1), Δέδας 6 (2), Μαργαρίτης 5 (1), Ντούβνιακ 5 (1), Μάρκοβιτς 22 (1), Χάτσερ 2.

Στα άλλα δύο παιχνίδια του ομίλου:

- η Μπεσίκτας νίκησε 76-67 τη Ζολνόκι με 15 πόντους, 7 ασίστ και 5 ριμπάουντ από τον Νέιτ Γουόλτερς.

- η Ζενίτ πέρασε με νίκη από το Βίλνιους, 70-65 τη Λιέτουβος Ρίτας, χάρη σε 17 πόντους από τους Ντάουντελ και Βιχρόφ. Η ομάδα από την Αγία Πετρούπολη είναι αήττητη στη διοργάνωση,

15:45
Ο ΠΑΟΚ έχει 14 ήττες σε 16 ματς στη Ρωσία. Κάκιστη η παράδοση...
15:49
Ο ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής έχει μία νίκη και δύο ήττες στο Eurocup
15:50
Δύσκολο το έργο του σήμερα όχι μόνο λόγω της δυναμικότητας της Αβτοντορ αλλά και γιατί πριν δύο μέρες υπήρχε ο αγώνας με τον Ολυμπιακό ενώ ο ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί δίχως "καθαρό" "πεντάρι" μετά τον τραυματισμό του Θωμά Κώττα
15:52
Ο Θωμάς Κώττας, που είχε ενοχλήσεις μετά το ματς με τον Ολυμπιακό (αρχικά δεν φάνηκε να είναι κάτι το ανησυχητικό) διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί κάταγμα στο τρίτο μετακάρπιο του αριστερού του χεριού και θα μείνει εκτός δράσης για 2-3 εβδομάδες
15:54
Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να υπολογίζει ούτε τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη που θα κάνει το ντεμπούτο του στο εκτός έδρας ματς με το Ρέθυμνο. Ο Ελληνας σέντερ σήμερα υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον "Δικέφαλο"
15:54

15:57
Στις πρώτες τρεις αγωνιστικές του Eurocup ο ΠΑΟΚ βάσει αριθμών ήταν η χειρότερη ομάδα της διοργάνωσης στα ριμπάουντ! Αυτονόητο πως σήμερα θα πρέπει να δώσει μεγάλη προσοχή στον συγκεκριμένο τομέα. Βέβαια τα πράγματα δεν είναι εύκολα αφού ο "Δικέφαλος" στο "ζωγραφιστό" θα έχει μόνο τους Κακαρούδη, Μαργαρίτη και Μάρκοβιτς
15:58
Φυσικά ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να δώσει προσοχή και αμυντικά καθώς έχει δείξει τεράστιες αδυναμίες μέχρι στιγμής σε αυτό το κομμάτι
15:59
Στον όμιλο του ΠΑΟΚ η Λιέτουβος θα υποδεχτεί την Ζενίτ και η Μπεσίκτας την Ζολνόκι
16:02
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα στο Σαράτοφ
16:05
Μικρή καθυστέρηση στο τζάμπολ στη ρωσική πόλη
16:07
Ξεκίνησε ο αγώνας, με την Άβτοντορ να παίρνει γρήγορα το προβάδισμα (4-0 στο 0'57'')
16:08
Ο Τζεφ Μπρουκς ήταν ο παίκτης που ευστόχησε στα δύο πρώτα καλάθια της ρωσικής ομάδας, μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα
16:08
Μειώνει ο ΠΑΟΚ, με καλάθι του Μάρκοβιτς (4-2)
16:09
Ο Άρμστεντ (σ.σ.: πέρσι είχε ακουστεί για την ΑΕΚ), βάζει δύο ακόμη πόντους, πηγαίνοντας τη διαφορά ξανά στο +4 (6-2) για τους γηπεδούχους μετά από 1'34''
16:09
Νέο καλάθι από τον Μάρκοβιτς (6-4 στο 2'29''), που είναι ο μοναδικός παίκτης του "δικεφάλου" που έχει σκοράρει έως τώρα
16:10
Ισοφαρίζει ο Χάτσερ (6-6 στο 3'01''), με τους γηπεδούχους να αστοχούν εν συνεχεία με τους Άρμστεντ και Τσάπελ
16:12
Μπροστά στο σκορ ο ΠΑΟΚ (8-9 στο 4'15''), μετά το τρίποντο του Βασιλειάδη
16:12
Λάθος από τους παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου σε προσπάθεια να εκδηλώσουν αιφνιδιασμό
16:13
Λέι απ από τον Τσάπελ, που πέρασε τον Χάτσερ και εν συνεχεία σκόραρε παρά την πίεση του Μαργαρίτη
16:13
Κάρφωμα τώρα από τον γκαρντ της Άβτοντορ, στον αιφνιδιασμό (12-9 στο 5'33''), που αναγκάζει τον Σούλη Μαρκόπουλο να καλέσει τάιμ άουτ
16:13
Οι γηπεδούχοι είναι εξαιρετικοί στα σουτ δύο πόντων (6/7), αλλά δεν έχουν βρει ακόμη τον στόχο από την περιφέρεια (0/4)
16:15
Αστοχεί από τη γωνία ο Βασιλειάδης, αλλά ο Μαργαρίτης μαζεύει το επιθετικό ριμπάουντ
16:16
Ο Μάρκοβιτς σκοράρει για τρεις από την κορυφή, στο φινάλε της ελληνικής επίθεσης (12-12 στο 6'03'')
16:16
Η τύχη ευνοεί την Άβτοντορ, αφού από την πάσα του Βασιλειάδη η μπάλα θα βρει πάνω στον ένα διαιτητή, για να δώσει το δικαίωμα στον Πίτερσον να σκοράρει με κάρφωμα στον αιφνιδιασμό (14-12 στο 7'02'')
16:18
Σειρά του Βασιλειάδη να σκοράρει για τρεις (14-15), για να ξαναδώσει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. Άμεση απάντηση από τον Λουκάσοφ (16-15 στο 7'32'')
16:18
Οι παίκτες της ρωσικής ομάδας έχουν 5/6 δίποντα μέσα από τη ρακέτα, την ώρα που αυτοί του ΠΑΟΚ έχουν το απόλυτο (4/4)
16:21
Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μάρκοβιτς, που παίζει στα πόδια τον Ζαμπέλιν για να σκοράρει δύο εύκολους πόντους με λέι απ (16-17 στο 8'39'')
16:22
Τέλος της επίθεσης του ΠΑΟΚ, αφού ο Μάρκοβιτς δεν πρόλαβε να σουτάρει εντός των 24''
16:23
Ξανά μπροστά η Άβτοντορ (18-17 στο 9'31'')
16:24
Τρίποντο του Τσόχλα από τα δέκα (!) μέτρα στο τέλος της πρώτης περιόδου. Ιδανικό τελείωμα για τον ΠΑΟΚ, που προηγείται με +2 (18-20)
16:24
Πολύ καλά τα ποσοστά του ΠΑΟΚ έως τώρα σε δίποντα (5/7) και τρίποντα (3/8), με το τελευταίο σουτ του Τσόχλα να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου
16:25
Μετά το αρχικό κακό ξεκίνημα, ο "δικέφαλος" έχει ισορροπήσει τα πράγματα, για να διατηρήσει το πάνω χέρι
16:25
Ο Μάρκοβιτς (9π. με 3/3 δίποντα και 1/1 τρίποντα) είναι ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ στην α' περίοδο, με τον Βασιλειάδη (6π. με 1/1 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 1/1 βολές) να ακολουθεί
16:26
Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο, με την Άβτοντορ να ισοφαρίζει αρχικά (20-20), πριν ο Λιάπης σκοράρει ξανά για τρεις (20-23)
16:27
Ισοφαρίζει ξανά ο Νεστέροφ (23-23 στο 11'05'')
16:27
Εντυπωσιακός ο Λιάπης, θα ευστοχήσει ξανά από τα 6μ75 (23-26)
16:28
Ο... χορός των τριπόντων συνεχίζεται! Τέταρτο συνεχόμενο από τις δύο ομάδες, με τον Λουκάσοφ να παίρνει τη σκυτάλη (26-26)
16:28
Σειρά του Ντούβνιακ να σκοράρει από την περιφέρεια (26-29 στο 12'22'')
16:30
Τάιμ άουτ από τους γηπεδούχους
16:30
Λάθος του Νεστέροφ, μετά την εξαιρετική άμυνα του Κακαρούδη
16:31
Μετά τα πέντε σερί τρίποντα από τους παίκτες των δύο ομάδων, αυτό που βλέπουμε στο τελευταίο λεπτό είναι... λάθη. Μόνο λάθη.
16:32
Στο +5 (26-31) ο ΠΑΟΚ, που πατάει καλύτερα στο παρκέ έως τώρα (13'51'')
16:34
Δύο σερί φάουλ από τους γηπεδούχους, με τον κόσμο της ομάδας να αποδοκιμάζει τους διαιτητές
16:35
Μειώνει ο Μακίεφ, ο οποίος σκοράρει για πρώτη φορά απόψε (28-31 στο 15'14'')
16:35
Τρίποντο από τον Πίτερσον στον αιφνιδιασμό (31-31 στο 15'32''), που αναγκάζει τον Σούλη Μαρκόπουλο να καλέσει τάιμ άουτ
16:37
Κακό σουτ από τον Κακαρούδη υπό ασφυκτική πίεση, ήταν καταδικασμένο να μην βρει τον στόχο
16:38
Μπροστά στο σκορ ο "δικέφαλος" με 1/2 βολές του Τέπιτς (31-32 στο 16'15'')
16:40
Ο Μαργαρίτης σκοράρει από τη γραμμή (2/2) και μεγαλώνει το προβάδισμα του ΠΑΟΚ (31-34), με τον Πίτερσον να ισοφαρίζει όμως στην επόμενη επίθεση με σουτ τριών πόντων (34-34 στο 17'05'')
16:41
Έμμεσο τρίποντο και στο +3 (37-34) η Άβτοντορ
16:42
Χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει ο Χάτσερ, αφού η μπάλα δεν θα του κάνει το χατήρι
16:43
Κάρφωμα του Ζάμπελιν, που πηγαίνει τη διαφορά στο +5 (39-34) για την Άβτοντορ με ένα λεπτό να μένει στο πρώτο ημίχρονο
16:43
Από το +5 (26-31) ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο -5 (39-34), μετά το 13-3 επιμέρους σκορ της Άβτοντορ
16:44
Μειώνει ο Βασιλειάδης με λέι απ (39-36)
16:45
Η τελευταία επίθεση του ημιχρόνου για την Άβτοντορ, που είναι στο +3 (41-38)
16:45
Κλέψιμο από τον Βασιλειάδη, ο οποίος σταματάει να σουτάρει για τρεις στην εκπνοή του ημιχρόνου, αλλά θα αστοχήσει
16:45
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άβτοντορ - ΠΑΟΚ 41-38
16:48
ΑΒΤΟΝΤΟΡ: Λουκάσοφ 9 (1), Άρμστεντ 2, Τσάπελ 7, Ρουσέτσκι, Μπρουκς 6, Ζαμπέλιν 4, Πίτερσον 8 (2), Νεστέροφ 3 (1), Μακίεφ 2.
ΠΑΟΚ: Τέπιτς 1, Λιάπης 6 (2), Βασιλειάδης 8 (1), Κακαρούδης 2, Τσόχλας 3 (1), Δέδας, Μαργαρίτης 2, Ντούβνιακ 3 (1), Μάρκοβιτς 11 (1), Χάτσερ 2.
16:48
ΑΒΤΟΝΤΟΡ: 12/17 δίποντα, 4/10 τρίποντα, 5/5 βολές, 14 ριμπάουντ (11+3), 6 κλεψίματα, 10 λάθη, 12 ασίστ.
ΠΑΟΚ: 8/11 δίποντα, 6/17 τρίποντα, 4/5 βολές, 9 ριμπάουντ (6+3), 8 κλεψίματα, 9 λάθη, 8 ασίστ.
16:51
Δείτε από που σκοράρουν οι παίκτες των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο
16:53
Καλή η εικόνα του "δικεφάλου" στο πρώτο μισό της αναμέτρησης στο Σαράτοφ. Αρκεί φυσικά να μην επηρεαστούν οι παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου από την κούραση. Μην ξεχνάμε πως ο ΠΑΟΚ έπαιξε παράταση τη Δευτέρα (2/11) το απόγευμα, χάνοντας μάλιστα από τον Ολυμπιακό. Μέσα σε όλα, ο Σούλης Μαρκόπουλος έχει μόλις δέκα παίκτες στη διάθεσή του απόψε.
16:55
Ο ΠΑΟΚ έχει 6/6 δίποντα μέσα από τη ρακέτα, την ώρα που η Άβτοντορ είναι ελαφρώς χειρότερη, με 7/9
16:58
Ο "δικέφαλος" πήρε πολύ μεγάλη βοήθεια από τον Μιχάλη Λιάπη, ο οποίος ξεκίνησε στην πεντάδα στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας 6 πόντους με 2/2 τρίποντα. Ευστόχησε μάλιστα σε διαδοχικές επιθέσεις, για να συνεισφέρει στο επιθετικό κομμάτι. Συνολικά, ο 19χρονος γκαρντ έχει βρεθεί στο παρκέ για 6'15'', έχοντας παράλληλα 1 ασίστ και 1 λάθος.
16:59
Οι παίκτες των δύο ομάδων επέστρεψαν στο παρκέ, για το δεύτερο ημίχρονο. Κάνουν τα τελευταία σουτ πριν αρχίσει το τρίτο δεκάλεπτο.
17:01
Ξεκίνημα στο τρίτο δεκάλεπτο με τον Βασιλειάδη να αστοχεί σε τρίποντο και να μην μπορεί να ισοφαρίσει για τον ΠΑΟΚ.
17:02
Επιθετικό ριμπάουντ του Μπρουκς μετά το άστοχο δίποντο του Πάτερσον και κάνει το 43-38.
17:03
Νέο άστοχο τρίποντο του Βασιλειάδη, άστοχος σε δίποντο και ο Μπρουκς για την Άβτοντορ όπως και ο Τέπιτς για τον ΠΑΟΚ.
17:04
Ο Τσάπελ ευστοχεί σε τρίποντο όμως για την ρωσική ομάδα που ξεφεύγει με 8 πόντους και το σκορ γίνεται 46-38.
17:04
Σειρά του Χάτσερ να αστοχήσει για τον ΠΑΟΚ με τον Αμερικανό πλέι μέικερ να κάνει δύο συνεχόμενα φάουλ σε ισάριθμες άμυνες φθάνοντας τα τρία προσωπικά.
17:06
Νέο τρίποντο για την Άβτοντορ τη φορά αυτή από τον Άρμστεντ να κάνει το 49-38 στέλνοντας την διαφορά στους 11 με τον Μαρκόπουλο να καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ.
17:06
Επιστρέφει στο παιχνίδι ο Τσόχλας αντί του Χάτσερ με τον γκαρντ του ΠΑΟΚ να αστοχεί σε τρίποντο.
17:07
Δεύτερο συνεχόμενο εύστοχο τρίποντο για την Άβτοντορ από τον Άρμστεντ που κάνει το 52-38 και ακολούθως ο Πέτερσον μετά το λάθος του Τσόχλα το 54-38 με την διαφορά να πηγαίνει στο +16 για την ρωσική ομάδα.
17:08
13-0 το επιμέρους σκορ για την Άβτοντορ στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου με το 41-38 να μετατράπηκε σε 54-38.
17:09
Επιθετικό φάουλ του Τσάπελ στον Τέπιτς και ακολούθως φάουλ του Πέτερσον στο Τέπιτς για να έρθει το πρώτο καλάθι για τον ΠΑΟΚ στο τρίτο δεκάλεπτο από τον Μάρκοβιτς που μειώνει σε 54-40.
17:10
Νέο τρίποντο για την Άβτοντορ από τον Πέτερσον που έκανε το 57-40 και ο Ζάμπελιν με δίποντό του το 59-40 5:26 για το 30΄ και την διαφορά στο +19 για τους γηπεδούχους.
17:10
Τρίποντο για τον ΠΑΟΚ από τον Μαργαρίτη που μείωσε σε 59-43.
17:12
Λάθος του Τσάπελ αλλά ο Μάρκοβιτς αστοχεί στο δίποντο που επιχείρησε με την Άβτοντορ να βρίσκει στόχο με τον Μπρουκς που έκανε το 61-43 λίγο πριν το 26΄.
17:13
Τρίποντο για τον ΠΑΟΚ με τον Τέπιτς να μειώνει σε 61-46, τον Άρμστεντ να κάνει το 63-46 και τον Μάρκοβιτς με έμμεσο τρίποντο μετά και το φάουλ του Μακίεφ να μειώνει στους 14 και σε 63-49.
17:14
Δύο συνεχόμενα τρίποντα από τους Πέτερσον και Άρμστεντ με την Άβτοντορ να ξεφεύγει με 20 πόντους κάνοντας το 69-49 2:28 για το 30΄.
17:16
Διά χειρός Ντούβνιακ ο ΠΑΟΚ μειώνει σε 69-51 και ο Πέτερσον με τρίποντό του κάνει το 72-51 ανοίγοντας την ψαλίδα της διαφοράς στο +21 1:21 για το 30΄.
17:17
2/2 βολές για τον Μάρκοβιτς που μειώνει για τον ΠΑΟΚ σε 72-53 που ήταν και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.
17:21
Πρώτο καλάθι στο τέταρτο δεκάλεπτο για την Άβτοντορ με τον Νεστέροφ να κάνει το 75-53 και την διαφορά στο +22.
17:24
Τρίποντο για τον ΠΑΟΚ με τον Δέδα να μειώνει σε 75-56.
17:26
Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο του Δέδα και με δίποντο του Μάρκοβιτς ο ΠΑΟΚ κατεβάζει με ένα σερί 0-8 την διαφορά στους 14 και στο 75-61.
17:27
Τάιμ άουτ για την Άβτοντορ από τον Γκρίνμπεργκ και στην επιστροφή των δύο ομάδων ο Λουκάσοφ με τρίποντό του φθάνει στους 12 πόντους και κάνει το 78-61.
17:29
Ο Πάτερσον με δίποντό του φθάνει τους 21 πόντους και κάνει το 80-61 για την ρωσική ομάδα.
17:30
7-0 το σερί για την Άβτοντορ που με τον Πάτερσον να φθάνει στους 23 πόντους κάνει το 82-61 4:42 πριν το 40΄.
17:34
Το σερί της ρωσικής ομάδας φθάνει στο 9-0 μετά τις 2/2 βολές του Μπρουκς που κάνει το 84-61 με την διαφορά στο +23 πριν ο Κακαρούδης με τρίποντό του μειώσει σε 84-64.
17:36
Ο Μάρκοβιτς φθάνει με το δίποντό τους 22 πόντους και ο ΠΑΟΚ μειώνει σε 84-66 και ο Μπρουκς απαντάει για το 86-66.
17:36
Νέο καλάθι από τον Μπρουκς και η Άβτοντορ προηγείται του ΠΑΟΚ με 88-66.
17:40
Ο Νεστέροφ κάνει το 90-66 για την Άβτοντορ και ο Κακαρούδης με 2/3 βολές του διαμορφώνει το τελικό 90-68.
17:41
Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον ΠΑΟΚ στον όμιλο του Eurocup με την ομάδα του Μαρκόπουλου να εμφανίστηκε κουρασμένη από το χθεσινό ταξίδι της αλλά και την υπερπροσπάθεια κόντρα στον Ολυμπιακό για την Basket League ΣΚΡΑΤΣ όπου ηττήθηκε στην παράταση στο PAOK Sports Arena.
17:42
Πρώτος σκόρερ και διασωθέν για τον ΠΑΟΚ ο Μάρκοβιτς με 22 πόντους του ενώ πρώτος σκόρερ για την Άβτοντορ που είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων ήταν ο Πέτερσον με 23.
17:43
Καλό σας βράδυ από το Σάρατοφ.
Δημοψήφισμα Ιταλία ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Τρομάζει τους πάντες η πολιτική ήττα Ρέντσι

Ο Ιταλός καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης Franco Panvocelli εξηγεί στο NEWS 247 τι πρέπει να περιμένει η Ευρώπη από την Ιταλία την επομένη του δημοψηφίσματος, γιατί ο Ματέο Ρέντσι ρίσκαρε το πολιτικό του μέλλον και πως μπορεί να επηρεαστεί η Ελλάδα από τη νίκη του "Όχι" (Pics)