Έκανε το 5 στα 5 η ΑΕΚ και συνεχίζει ακάθεκτη

Η μεσοβδόμαδη ήττα από την Μπεσίκτας δεν επηρέασε την ΑΕΚ που έκανε το 5/5 στην Stoiximan.gr Basket League επικρατώντας του Ρεθύμνου με 80-62.

Στην κορυφή της Stoiximan.gr Basket League βρίσκεται η ΑΕΚ μετά από πέντε αγωνιστικές μετρώντας ισάριθμες νίκες. Η Ένωση άφησε πίσω της την μεσοβδόμαδη ήττα από την Μπεσίκτας στο Champions League και επικράτησε με 80-62 του Ρεθύμνου στο ΟΑΚΑ.

Οι "κιτρινόμαυροι" ξεκίνησαν δυναμικά φτάνοντας εύκολα σε ένα 25-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν κάπως στο ματς στις δύο επόμενες περιόδους. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ... φόρτσαρε για να φτάσει εντέλει σε μια άνετη επικράτηση.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Βασιλειάδης με 15 πόντους, ενώ πολύ καλή ήταν και η παρουσία του Μιλόσεβιτς που "άγγιξε" το double-double με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 25-13, 45-34, 57-51, 80-62.