Νίκη της Καβάλας επί του ΠΑΟΚ

Σε φιλικό που διεξήχθη στο κλειστό της Καλαμίτσας η Καβάλα επιβλήθηκε 62-57 του ΠΑΟΚ.

Κρις Χουγκάζ και Σούλης Μαρκόπουλος είχαν την ευκαιρία, σε ακόμη ένα μεταξύ τους παιχνίδι, να δοκιμάσουν διάφορα συστήματα, χωρίς ο ένας να έχει στη διάθεσή του τον Ίλιεφ και ο άλλος τον Παπαδόπουλο.

Στο ξεκίνημα του ματς ο ΠΑΟΚ ήταν σταθερά μπροστά (18-5 και 20-10), ενώ έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος πέντε πόντους (30-25). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με σερί 23-9 προηγήθηκαν 48-39 στο τρίτο δεκάλεπτο, διάστημα στο οποίο ο Δικέφαλος δέχθηκε δύο τεχνικές ποινές.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 55-55 με τρίποντο του Χαραλαμπίδη, αλλά η Καβάλα πήρε τη νίκη με σερί στο φινάλε του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 25-30, 48-39, 62-57

Καβάλα: Φίαρς 6(1), Μίτροβιτς 3(1), Κόουλμαν 12, Νουνάλι 9(1), Πάνος 4, Βελισσαρίου 2, Κριστέφσκι 8, Στεφανίδης 6, Καλαμπάκας, Στυλιανού 2, Μανωλόπουλος 5(1), Καραθανάσης 5(1)

ΠΑΟΚ: Χάτσερ 2, Αμπαράς, Χαραλαμπίδης 23(3), ΜακΓκραθ 5, Θεοδωράκος, Κασελάκης, Δέδας 6(2), Μαργαρίτης 4, Τσαϊρέλης 11, Καλλές 6, Βαρυτιμιάδης, Λιάπης.