Ο ΠΑΟΚ λύγισε την Τσιμπόνα

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στην τελευταία περίοδο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 86-78 της Τσιμπόνα σε φιλική αναμέτρηση για το τουρνουά Royal Cup 2015.

Έπειτα από το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Ίντερ Μπρατισλάβας, ο ΠΑΟΚ νίκησε την Τσιμπόνα με 86-78, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 42-41 υπέρ του "δικεφάλου", ενώ το φινάλε της τρίτης περιόδου τον βρήκε προηγούμενο με 63-56.

Ο ΠΑΟΚ φόρτσαρε στο τέταρτο δεκάλεπτο, πήρε αέρα 15 πόντων (78-63) στο 35' και κάπου εκεί η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 42-41, 63-56, 86-78

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Ντούβνιακ 12 (1), Τέπιτς 11 (1), Λιάπης 2, Βασιλειάδης 17 (5), Κακαρούδης 8, Τσόχλας 4, Δέδας, Μαργαρίτης 4, Κώττας, Μάρκοβιτς 20, Καμάρας, Σαλούστρος 8 (1).

Τσιμπόνα (Ρίματς): Σάντλερ 3 (1), Κρούσιν 9 (2), Χούκιτς 9 (2), Σίγκο 4, Ρόζιτς 11 (1), Κούριτζα 16, Σλάβιτσα 11 (1), Μάβρα 8, Ζίζιτς, Ζούμπατς 7.