Τα "χαλάει" στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ στις φετινές ήττες δεν έχει διάρκεια στο παιχνίδι του στην τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα οι αντίπαλοί του να "ανοίγουν" την διαφορά και στο τέλος να καταφέρνουν να πάρουν την νίκη.

Βασιλειάδης-ΠΑΟΚ INTIME SPORTS

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την πρώτη του ήττα στο Eurocup, σε ένα ματς που κόντραρε μέχρι ενός σημείου τη Ζενίτ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ωστόσο, ο "Δικέφαλος" δεν είχε διάρκεια στο παιχνίδι του με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.

Γενικώς, στις φετινές του ήττες, ο ΠΑΟΚ τα "χαλάει" στην τελευταία περίοδο, καθώς οι αντίπαλοί του βρίσκουν τον τρόπο να ξεφεύγουν στο σκορ και έτσι το έργο τους για τη νίκη να γίνεται πιο απλό. Ας θυμηθούμε...

Στο παιχνίδι με την ΑΕΚ, οι "ασπρόμαυροι" έχαναν με 48-45 στο 30'. Στην τελευταία περίοδο ισοφάρισαν σε 53-53 αλλά μετά η "Ενωση" πήρε μια διαφορά 10 πόντων (63-53) και τελικά κέρδισε με 65-53.

Στο ματς με την Κηφισιά, ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω στο σκορ με 53-55 στο 30'. Στο ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου, η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου "πάτησε" γκάζι, με αποτέλεσμα να φτάσει στο +10 (55-65). Σε εκείνο το σημείο ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, μείωσε βέβαια σε 67-68, αλλά τελικά η Κηφισιά κέρδισε με 67-73.

Στον αγώνα με την Ζενίτ, ο ΠΑΟΚ στην τελευταία περίοδο ήταν σε κάποια στιγμή στο -1 (58-57). Ωστόσο οι Ρώσοι... φόρτσαραν, προηγήθηκαν με 67-57 και εκεί ουσιαστικά "τελείωσαν" με την υπόθεση νίκη (76-66 το τελικό αποτέλεσμα ενώ στο 30' το σκορ ήταν 56-50).