Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ 48-72

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Πανελευσινιακού εκτός έδρας με 72-48 και έτσι πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπελλου.

Ο Δικέφαλος του Βορρά αποδείχθηκε πολύ πιο έτοιμος αγωνιστικά από τον αντίπαλό του κάτι που αποτυπώθηκε στην απόδοσή του στην άμυνα.

Είναι χαρακτηριστικό ότι το ημίχρονο τελείωσε με τον ΠΑΟΚ προηγούμενο με 24 πόντους (48-24) γεγονός που ουσιαστικά βοήθησε τους φιλοξενούμενους να τελειώσουν από νωρίς το ματς.

Το δεύτερο ημίχρονο αποτέλεσε ουσιαστικά τυπική διαδικασία αφού οι γηπεδούχοι δεν κατόρθωσαν να προβάλλουν σοβαρή αντίσταση. Με μία καλή συντήρηση, ο ΠΑΟΚ έφτασε στο τελικό 72-48 και στην πρόκριση.

Τα δεκάλεπτα: 11-22, 24-48, 32-58, 48-72

Πανελευσινιακός: Ραίβιο13(1), Δεληγιάννης 1, Μαγκουνής 2, Αβραμίδης 2, Νίκου 2, Παπανικολόπουλος 2,Κυριακόπουλος 6(1), Τσιάκος 5, Καμπ 12, Παπανικολάου 3(1)

ΠΑΟΚ: Τσαιρέλης 13, ΜακΓκραθ 17(3), Κασελάκης 7(1), Καλλές 2, Χαραλαμπίδης 4, Δέδας 6(2), Παπαδόπουλος 6, Χάτσερ 9(3), Μαργαρίτης 2, Θεοδωράκος 4, Αμπαράς 2