Γύρισε ο Ρονάλντο, πεντάρα η Ρεάλ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επέστρεψε με γκολ! Δείτε την πεντάρα της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Οσασούνα. Διασύρθηκε η Θέλτα από την Ατλέτικο (VIDEOS).

Κριστιάνο Ρονάλντο

Τι κι αν έχει κάνει μόλις τρεις προπονήσεις ( μία εκ των οποίων με τον Νίκο Βέργο); Ο Πορτογάλος επιθετικός είναι υπεραπαραίτητος και το απέδειξε με το "καλημέρα". Χρειάστηκε μόλις έξι λεπτά για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Μπέιλ, στην πρώτη του εμφάνιση τη φετινή περίοδο.

Στο 66ο λεπτό ο Ζινεντίν Ζιντάν τον έβγαλε εκτός αγωνιστικού χώρου με την Ρεάλ να επικρατεί τελικά 5-2 της Οσασούνα.

Ο Γκριεζμάν είχε κέφια

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, Θέλτα, γνώρισε βαριά ήττα από την Ατλέτικο Μαδρίτης στο "Balaídos" με 4-0. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε τη φετινή περίοδο στην Πριμέρα!