Τρομερή εμφάνιση Αντετοκούνμπο, όμως νέα ήττα από Λεμπρόν

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε τρομερή εμφάνιση κόντρα στους πρωταθλητές Κλίβελαντ Καβαλίερς, όμως οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν δεύτερη σερί ήττα μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες.

Δεν πρόλαβαν να περάσουν καλά καλά 24 ώρες από το παιχνίδι των Μπακς με τους Καβαλίερς όπου ο Γιάννης Αντετοκουνμπο πέτυχε 25 πόντους και η ομάδα του ταξίδεψε στο Κλίβελαντ για νέο ματς με τους πρωταθλητές του NBA.

Τα "ελάφια" ωστόσο γνώρισαν δεύτερη συνεχόμενη ήττα από την παρέα του Λεμπρόν με 113-102, με τον Giannis να πραγματοποιεί νέα εντυπωσιακή εμφάνιση και να είναι ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του.

Έπαιξε 32 λεπτά (δεν αγωνίστηκε στην τέταρτη περίοδο, καθώς το σκορ είχε ανοίξει κι ο Κιντ προτίμησε να μην τον καταπονήσει περισσότερο) για να σκοράρει 28 πόντους με 6/9 δίποντα, 1/4 τρίποντα και 13/14 βολές. Μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ, έκανε 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 1 λάθος σε μία πληθωρική εμφάνιση.

Η παρέα του Λεμπρόν έπαιξε χωρίς τους τραυματίες Τζέι Αρ Σμιθ - Κέβιν Λαβ, όμως ήταν ανώτερη σε όλη σχεδόν τη διάρκεια της αναμέτρησης και πήρε δίκαια (και σχετικά εύκολα) τη νίκη. Ο Τζέιμς και ο Ίρβινγκ ήταν ασταμάτητοι, με τον Κάιρινα είναι πιο "οικονομικός" (31 πόντοι, 11/17 σουτ, 6 ριμπάουντ, 13 ασίστ σε 34 λεπτά) και τον "Βασιλιά" να ακολουθεί "φλερτάροντας" με το triple-double (29 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4/7 τρίποντα σε 34 λεπτά).