Σαν στο σπίτι τους οι Ουίζαρντς

Οι Ουίζαρντς επικράτησαν για δεύτερη φορά στο Σικάγο των Μπουλς, έκαναν το 2-0 στη σειρά των αγώνων με τους "ταύρους" και πλέον βρίσκονται μια "ανάσα" από την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση των πλέι οφ. Ισοφάρισαν Πέισερς και Ράπτορς (VIDEOS).

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ πέτυχε 26 πόντους και ηγήθηκε τον Ουίζαρντς στη νέα παράσταση που έδωσαν στο Σικάγο επικρατώντας των Μπουλς με 101-99 στην παράταση, σε ένα ματς που βρέθηκαν να κερδίζουν με 17 πόντους (12-29) και επτά λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα βρίσκονταν με 10 πόντους πίσω στο σκορ (87-77). Εν τέλει στο έξτρα πεντάλεπτο, έκαμψαν την αντίσταση των γηπεδούχων και πήραν τη νίκη.

Ο Πολ Τζορτζ πήρε πήρε τους Πέισερς από το χέρι και τους οδήγησε στη νίκη επί των Χοκς με 101-85, ισοφαρίζοντας τη σειρά των αγώνων σε 1-1. Ο σταρ της Ιντιάνα είχε 27 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Οι Ράπτορς βρήκαν στο πρόσωπο του ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν τον λυτρωτή τους, καθώς με τους 30 πόντους που σημείωσε, έπαιξε καταλυτικό ρόλο προκειμένου να φτάσει η ομάδα του Τορόντο στην επικράτηση επί των Νετς, ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 1-1.