Συνετρίβησαν και έχασαν Γιάννη οι Μπακς

Μία κακή ημέρα έζησαν στο Ντιτρόιτ οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Όχι μόνο συνετρίβησαν με 110 - 87, αλλά είδαν και τον Έλληνα σταρ τους να αποχωρεί από το παρκέ τραυματίας. Στο μάτι δέχθηκε χτύπημα ο "Greek Freak".

Κακή μέρα του Γιάννη και των Μπακς στο Ντιτρόιτ κόντρα στους Πίστονς.

Οι Μιλγουόκι γνώρισαν την ήττα με 110 - 87, χάνοντας έτσι δεύτερη σερί φορά μετά μετά τον αγώνα με τους Ουίζαρντς.

Ο " Greek Freak", όπως και η ομάδα του, κινήθηκε χαμηλά για τα στάνταρ του, καθώς σταμάτησε στους 11 πόντους με 5/13 σουτ, καμία βολή, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Βέβαια, αποκορύφωμα του στραβοπατήματος των Μπακς ήταν όταν είδαν τον Αντετοκούνμπο να αποχωρεί τραυματίας στην τέταρτη περίοδο.

Ο Giannis δέχθηκε ένα χτύπημα στο μάτι, δεν μπόρεσε να συνεχίσει, ωστόσο από το "στρατόπεδο" του Μιλγουόκι φάνηκαν καθησυχαστικοί χαρακτηρίζοντας το τραύμα επιπόλαιο.

Photo Credits: AP Photo/Paul Sancya