Ο Κώστας Κουφός εμπλουτίζει τον τρόπο που σκοράρει: τώρα και... Γιώργος Πρίντεζης.

Κουφός Κινγκς

Και ρόλο και χρόνο έχει βρει ο Κώστας Κουφός στους Κινγκς του Σακραμέντο, σημειώνοντας τα καλύτερα νούμερά του από από τη στιγμή που μπήκε στο ΝΒΑ. Ο ομογενής σέντερ παίζει 23.3 λεπτά ανά αγώνα προσφέροντας 8.1 πόντους (με 54% ευστοχία) και 6.4 ριμπάουντ, ενώ έχει ήδη πετύχει ένα νταμπλ-νταμπλ.

Στο δευτεριάτικο ματς με τη Σάρλοτ ο διεθνής ψηλός προσέθεσε άλλους 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 μπλοκ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο στο ενεργητικό του, παίζοντας 24 λεπτά στην ήττα 127-122 στην παράταση.

Ο Κουφός μάς έχει συνηθίσει να σκοράρει μ' ένα συγκεκριμένο τρόπο, ύστερα από το πικ εν ρολ με τον κοντό, εφέτος με τον Ρόντο. Απέναντι στους Χόρνετς πάντως τον είδαμε να υιοθετεί και το στιλ του... Γιώργου Πρίντεζη βγαίνοντας από τα σκριν και τελειώνοντας τη φάση με "πεταχτάρι". Αφού το ζύγισε βέβαια...