Γκολ και αυτογκόλ ο Ρέντζας

Ο Βασίλης Ρέντζας πέτυχε το δεύτερο και τρίτο γκολ της καριέρας του κόντρα στον Ηρακλή, μόνο που το τελευταίο ήταν... αυτογκόλ! Διαβάστε ποιος άλλος παίκτης έκανε παρόμοιο "κατόρθωμα" τη φετινή περίοδο.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΛΑΡΙΣΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΑΤΖΙΟΛΑΣ / Eurokinissi Sports)
rentzas EUROKINISSI SPORTS

Γκολ και αυτογκόλ σε ένα ημίχρονο από τον ίδιο ποδοσφαιριστή είχαμε στο πρώτο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής της Super League!

Ο Βασίλης Ρέντζας άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και στο 43' έκανε το 1-1, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Αυτό ήταν το 8ο αυτογκόλ τη φετινή περίοδο και ο 24άχρονος άσος έγινε ο δεύτερος παίκτης με ανάλογο επίτευγμα φέτος.

Ποιος είναι ο άλλος; Ο Βαρέλα του ΠΑΟΚ! Κόντρα στον Ολυμπιακό έκανε το 1-0 για τον δικέφαλο στο 6ο λεπτό και στο 25' έκανε το 1-1 με αυτογκόλ.