Το έργο επαναλήφθηκε στην Τούμπα

Δεν πάει πολύς καιρός από το προηγούμενο ματς που ο ΠΑΟΚ είχε σκοράρει τρεις φορές επί του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο!

SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ (MOTION TEAM)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ (MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ήταν στο αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο περυσινό πρωτάθλημα όταν η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ τότε είχε προηγηθεί του "τριφυλλιού" με 3-0 από γκολ των Μπερμπάτοφ (28'πεν.), Ροντρίγκες (31') και Μιγκέλ Βίτορ (42').

Στο δεύτερο ημίχρονο οι "πράσινοι" του Αναστασίου ισορρόπησαν και κατάφεραν να μειώσουν την έκταση της ήττας με την εκτέλεση πέναλτι του Καρέλη (74').

Άλλη μια φορά στα χρονικά ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει τρία γκολ απέναντι στον Παναθηναϊκό πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισό του αγώνα. Με δύο του Γεωργιάδη (10', 23') και άλλο ένα του Σπάσιτς (41') οι Θεσσαλονικείς είχαν υποδεχθεί με... ήττα τον Φερνάντο Σάντος. 4-1 το τελικό εκείνου του αγώνα.