Χαμός με το γκολ που δεν μέτρησε για την Ουρακάν του Τσάβες

Η Ουρακάν πέτυχε γκολ (που θα ήταν το νικητήριο) με σουτ από το κέντρο του γηπέδου, όμως το τέρμα δεν μέτρησε ποτέ γιατί ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη με τη μπάλα να φεύγει από το πόδι συμπαίκτη του Τσάβες (VIDEO).

Στην 5η θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε η Ουρακάν των "παλιόφιλων" Νταμόντε (Αστέρας), Αραούχο (ΑΕΚ) και Τσάβες (Παναθηναϊκός), μένοντας στο 0-0 στην έδρα της Κολόν.

Το παιχνίδι βέβαια έχει σηκώσει μεγάλη συζήτηση στην Αργεντινή, αφού ένα σουτ του Μπογάδο στα τελευταία δευτερόλεπτα των καθυστερήσεων μπήκε στα δίχτυα, όμως δεν μέτρησε ποτέ!

Ο λόγος; Αν και δεν είχαν συμπληρωθεί τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη την ώρα που ο έμπειρος μέσος σούταρε από το... κέντρο, με τον τερματοφύλακα να βρίσκεται εκτός εστίας.

Αμέσως οι παίκτες της Ουρακάν πήγαν πάνω στο διαιτητή και άρχισαν να διαμαρτύρονται, χωρίς τα πράγματα να ξεφύγουν.