"Ναυαγεί" του Φομπέρ στον Άρη

Τελ. ανανέωση : 07/07/16 15:46

Ο Ζιλιάν Φομπέρ ήρθε την Τετάρτη (06/07) στη Θεσσαλονική για λογαριασμό του Άρη, πέρασε από ιατρικές εξετάσεις, αλλά σύμφωνα με πληροφορίες η μεταγραφή του πολύ δύσκολα θα ολοκληρωθεί.

Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται από το μεσημέρι της Τετάρτης (06/07) ο Ζιλιέν Φομπέρ για λογαριασμό του Άρη. Δείτε PHOTOS απ' την άφιξη του Γάλλου άσου, αλλά και τι δήλωσε στους εκπροσώπους Τύπου.

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου του αγώνα μεταξύ του Άρη και της Δόξας Δράμας, ο Νίκος Αναστόπουλος "εισέβαλε" στον αγωνιστικό χώρο για να κάνει έντονες παρατηρήσεις στους παίκτες του, με τον διαιτητή να συνεχίζει κανονικά την αναμέτρηση. Δείτε το VIDEO.

Άρης - Δόξα Δράμας 2-1

Τελ. ανανέωση : 08/05/16 18:02

O Άρης ξόρκισε τον "κακό δαίμονα" του, καθώς επικράτησε με 2-1 της Δόξας Δράμας στο "Κλ. Βικελίδης", μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της Γ' Εθνικής. Ο Λεωνίδας Κυβελίδης "χρυσός σκόρερ" για τους Θεσσαλονικείς στο 94ο λεπτό.

Ο Άρης, με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του, επικράτησε με 2-0 του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος στο "Κλ. Βικελίδης" και σημείωσε τη 9η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Μεγάλος πρωταγωνιστής και σκόρερ για τους "κίτρινους" ο Λεωνίδας Κυβελίδης (21', 92').

Ο Άρης συνεχίζει τον... περίπατο στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, με τελευταίο "θύμα" του τον Καμπανιακό, τον οποίο νίκησε εκτός έδρας με 3-0. Δύσκολο "τρίποντο" για τον ΟΦΗ.

Ο Άρης επικράτησε με 3-2 του Εορδαϊκού στο "Κλ. Βικελίδης" και "σφράγισε" και μαθηματικά την άνοδο στη Football League. Ένα γκολ και μία ασίστ από τον Ανδρέα Τάτο, υπέροχα γκολ από τους φιλοξενούμενους.

Η επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ Άρης παρουσίασε μια όμορφη ποδοσφαιρική ιστορία, αυτή του Σπύρου Χατζόπουλου, μια διαφορετική περίπτωση φιλάθλου, ο οποίος παρόλο που είναι τυφλός βρίσκεται στις κερκίδες του Κλ. Βικελίδης σχεδόν σε κάθε παιχνίδι της ομάδας.