Κυπελλούχος η Αλ Χιλάλ του Δώνη

To τέταρτο τρόπαιο της προπονητικής καριέρας του κατέκτησε την Παρασκευή το βράδυ ο Γιώργος Δώνης.

Η Αλ Χιλάλ του Ελληνα τεχνικού νίκησε 7-6 την Αλ Νασρ στα πέναλτι και πρόσθεσε στην τροπαιοθήκη της το Κύπελλο του Βασιλιά της Σαουδικής Αραβίας για 7η φορά στην ιστορία της.

Το παιχνίδι ήταν δραματικό και οδηγήθηκε στα πέναλτι με γκολ της Αλ Χιλάλ (σκόρερ ο Τζαχφαλί) στο 119ο λεπτό, τελευταίο της παράτασης.

Πλέον οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας για τη σεζόν τελείωσαν και ο Δώνης βρίσκεται σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις για την ανανέωση του συμβολαίου του.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα, το εκπληκτικό γκολ της Αλ Χιλάλ, τον έξαλλο πανηγυρισμό του Έλληνα προπονητή και τη διαδικασία των πέναλτι: