Ο Δώνης νίκησε τον Λεμονή στο ντέρμπι της Σαουδικής Αραβίας

Ο Γιώργος Δώνης αναδείχθηκε νικητής στην "ελληνική μονομαχία" του πρωταθλήματος της Σαουδικής Αραβίας κόντρα στον Τάκη Λεμονή, με την Αλ Χιλάλ να επικρατεί με 1-0 της Αλ Ραέντ.

Η Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη επικράτησε με 1-0 της Αλ Ραέντ του Τάκη Λεμονή στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Σαουδικής Αραβίας που είχε "ελληνικό χρώμα".

Το ντεμπούτο του Λεμονή στον πάγκο της νέας του ομάδας είχε αρνητικό πρόσημο, αλλά έτσι κι αλλιώς η αποστολή του ήταν δύσκολη κόντρα στην πρώτη στη βαθμολογία Αλ Χιλάλ. Το μοναδικό γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Κάρλος Εντουάρδο με απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Για την Αλ Χιλάλ αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές, ενώ η Αλ Ραέντ ακόμη "ψάχνεται" έχοντας συμπληρώσει τρεις σερί ήττες.