ΓΚΟΛΑΡΑ με "ψαλιδάκι" ο Καρέλης

Ο Νίκος Καρέλης σημείωσε ένα φανταστικό γκολ στον αγώνα της Γκενκ με την Μπέβερεν.

Καρέλης-Γκενκ

Ο Νίκος Καρέλης οδηγεί την Γκενκ σε νίκη απέναντι στην Μπέβερεν με δύο γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλον.

Ο Έλληνας επιθετικός που είχε κάνει σεφτέ στα γκολ στο πρωτάθλημα πριν από έναν μήνα, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 9ο λεπτό με φανταστικό τρόπο. Ο Μπρίαν Χαμαλάινεν έβγαλε σέντρα από αριστερά στην πλάτη του Καρέλη, ο οποίος γύρισε, έκανε ένα καταπληκτικό "ψαλίδι" και άνοιξε το σκορ.

Στο 31ο λεπτό, ο 23χρονος επιθετικός έκανε το 4-1 σε ένα θεαματικό παιχνίδι, φτάνοντας τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι υπόλοιποι Έλληνες του Βελγίου

Στο ελληνικό... μέτωπο της χώρας, ο Γιώργος Γκαλίτσιος που επέστρεψε στη Λόκερεν μετά από το "ναυάγιο" της μεταγραφής του στον ΠΑΟΚ, πέρασε ως αλλαγή στο 46' και πήρε τα πρώτα λεπτά συμμετοχής στη σεζόν, στην εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Λόιβεν. Ο Κώστας Ρουγκάλας έμεινε εκτός αποστολής για τους γηπεδούχους.

Στον... εμφύλιο του Σαρλερουά, η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Κόρτραϊκ. Ο Σωτήρης Νίνης πέρασε αλλαγή στο 66' ενώ ο τραυματίας Στέργος Μαρίνος ήταν εκτός αποστολής για τους γηπεδούχους, ενώ ο Θανάσης Παπάζογλου αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και ο Μιχάλης Σηφάκης ήταν στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους.