Δύο γκολ ο Παπάζογλου στο Βέλγιο

Ο Θανάσης Παπάζογλου άνοιξε λογαριασμό για το 2016 στο Βέλγιο.

Παπάζογλου-Κόρτραϊκ

Μετά από... λειψυδρία τριών μηνών, ο Θανάσης Παπάζογλου βρήκε ξανά δίχτυα για λογαριασμό της Κόρτραϊκ απέναντι στη Σιντ Τρούιντεν.

Ο υψηλόσωμος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό για τους γηπεδούχους και έφτασε τα πέντε τέρματα στην Jupiler. Στο 51ο λεπτό έγραψε το 3-1 για την ομάδα του.

Στον πάγκο για την Κόρτραϊκ βρίσκεται ο Μιχάλης Σηφάκης, ενώ στον αντίποδα, εκτός αποστολής για τους φιλοξενούμενους βρίσκεται ο Παναγιώτης Κυνηγόπουλος.

Στα υπόλοιπα νέα της ελληνικής... παροικίας στη χώρα, ο Γιάννης Μανιάτης πέρασε ως αλλαγή στο 69' και με διαμορφωμένο το σκορ στη νίκη της Σταντάρ Λιέγης με 3-0 επί της Σαρλερουά. Για τους ηττημένους, ο Σωτήρης Νίνης άρχισε βασικός και έγινε αλλαγή στο 60', ενώ ο Στέργος Μαρίνος έμεινε στον πάγκο.

Ο Γιώργος Γκαλίτσιος (αγωνίστηκε για 79 λεπτά) έμεινε στο μηδέν με τον Νίκο Καρέλη (αγωνίστηκε για 60 λεπτά) στην αναμέτρηση της Λόκερεν με την Γκενκ.

Ο Κώστας Ρουγκάλας έμεινε εκτός αποστολής στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Λόιβεν με τη Μουσκρόν.