10η αγ.: Καθάρισε για την ΑΕΛ ο Κωνσταντίνου

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μιχάλη Κωνσταντίνου, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, η ΑΕΛ ξεπέρασε από νωρίς το εμπόδιο της ΑΕΠ και συνέχισε την ανοδική της πορεία στο κυπριακό πρωτάθλημα.

Στο 2ο, μόλις, λεπτό της αναμέτρησης, ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Σέρτζιο, ενώ στο 14' ο τελευταίος εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Ταλ και με πλασέ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Ζόρζε Κόστα.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 23ο λεπτό, όταν μετά από ασταθή απόκρουση του Μανόλο σε σουτ του Άντο, ο Κωνσταντίνου με κοντινή κεφαλιά έκανε το 3-0. Η ΑΕΠ μείωσε άμεσα με πλασέ του Αγκουινάλδο, ωστόσο δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά τους πρωταθλητές στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

# Ο Αντρεζίνιο αποβλήθηκε μετά το τέλος της αναμέτρησης ΑΕΠ-ΑΕΛ, καθώς ενδέχεται να είπε κάτι στο διαιτητή Μάριο Παναγή.