10η αγ.: Μοιρασιά στο Τσίρειο

Απόλλων Λεμεσού και ΑΠΟΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ στην αναμέτρηση του Τσίρειου, με συνέπεια η ομάδα του Γιώργου Δώνη να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α' Κατηγορίας.

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και στο 27ο λεπτό παραβίασε την εστία του Μπρούνο Βάλε με τον Σίλιαν Σέρινταν, ωστόσο ο βοηθός εκτίμησε ότι υπήρξε οφσάιντ (οριακή η φάση), ενώ ο Απόλλων απάντησε στο 38' με σουτ του Λούκα Στογιάνοβιτς.

Ο ρυθμός ήταν πολύ καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 53' με προβολή του Ούγκο Λόπες, προτού η ομάδα του Γιώργου Δώνη χάσει δύο καλές ευκαιρίες μέσα σε λίγες στιγμές (στο 71' με τον Τόμας ντε Βινσέντι και στο 72' με τον Νούνο Μοράις).

Στο τελευταίο τέταρτο, μετά την είσοδο του Ράφικ Τζεμπούρ, ο ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε με δύο "καθαρούς" επιθετικούς για να πάρει τη νίκη, ωστόσο το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.