Ο Ντάρμπισαϊρ έσωσε τον Νταμπίζα και πήγε για μπάνιο

Η Ομόνοια ήταν στα... τάρταρα απέναντι στην Καρμιώτισσα μέχρι που στο γήπεδο μπήκε ο Άγγλος επιθετικός. Με δυο γκολ γύρισε το παιχνίδι και στη συνέχεια πήγε για... βουτιές με την οικογένεια του (βίντεο&φωτογραφίες).

Από του χάρου τα δόντια γλίτωσαν Ομόνοια και Νίκος Νταμπίζας την 5η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Κύπρου. Το "τριφύλλι" με την ελληνική άμυνα ( Κωνσταντινίδης, Βύντρα, Παντελιάδης) βρέθηκε να χάνει 2-1 και μάλιστα το σκορ παραλίγο να μεγαλώσει επικίνδυνα!

Τελικά στο 58ο λεπτό ο Κάρβερ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο του Σίλβα Κλέιτον και Ματ Ντάρμπισαϊρ, με αποτέλεσμα να έρθει η ανατροπή. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού ισοφάρισε στο 73' με την... κοιλιά, ενώ στο 80ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην Ομόνοια. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μαργκάκα στο 84'.

Την επόμενη μέρα, χαλαρός και άνετος ο Ματ πήρε την φαμελιά και πήγε για βουτιές στην θάλασσα, ανεβάζοντας μάλιστα και ποστ στο instagram, ενώ ο Νίκος Νταμπίζας εθεάθη στο Περιστέρι για το ματς του Ατρόμητου με τον Αστέρα (1-0).