Τα γκολ του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ

Η Άρσεναλ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης στο "Ολντ Τράφορντ" για την προημιτελική φάση του FA Cup με τον Μονρεάλ, ωστόσο η Γιουνάιτεντ απάντησε άμεσα, φέρνοντας το ματς στα ίσα 4 λεπτά αργότερα με τον Ρούνεϊ. Στο 61', οι "κανονιέρηδες" πήραν εκ νέου το προβάδισμα. Δείτε VIDEOS.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 25ο λεπτό, όταν έπειτα από σπουδαία προσπάθεια και ασίστ του Τσάμπερλεϊν, ο Μονρεάλ έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν άμεση, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ντι Μαρία έβγαλε τη σέντρα και ο Γουέιν Ρούνεϊ έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά - ψαράκι.

Στο 61ο λεπτό, οι "κανονιέρηδες" πήραν εκ νέου το προβάδισμα. Ο Βαλέντσια γύρισε στον Ντε Χέα, ο Γουέλμπεκ πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, την τσίμπησε, πλάσαρε και έγραψε το 1-2.