Γκολ από απευθείας κόρνερ δέχθηκε η Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Έξετερ για τον τρίτο γύρο του FA Cup με 2-1, με το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων μάλιστα να προέρχεται από απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Η Λίβερπουλ φιλοξενείται από την Έξετερ στο "Σεντ Τζέιμς Παρκ" στο πλαίσιο του 3ου γύρου του FA Cup. Οι "κόκκινοι" ταλαιπωρούνται από πολλούς τραυματισμούς το τελευταίο διάστημα κι έτσι ο Γίργκεν Κλοπ είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές, ωστόσο είδε την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 2-1.

Μάλιστα, το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, προήλθε από απευθείας εκτέλεση κόρνερ, με τον Μπόγκνταν να μην μπορεί να διώξει την μπάλα.

Με το γκολ αυτό θυμηθήκαμε και την εποχή που ο Μπόγκνταν είχε δεχθεί γκολ από τον Τιμ Χάουαρντ.