Παίκτης της Χαλ έχασε δύο πέναλτι μέσα σε 1 λεπτό!

Η Χαλ του Μάρκο Σίλβα αποχαιρέτησε το FA Cup με οδυνηρό τρόπο: δέχτηκε τέσσερα γκολ στην έδρα της Φούλαμ ενώ ο Αμπέλ Ερνάντες αστόχησε σε 2 πέναλτι μέσα σε ένα λεπτό!

Η εβδομάδα αυτή μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί και "διαβολοβδομάδα" για τον Μάρκο Σίλβα. Ο πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού είδε την Χαλ να παίρνει τη νίκη με 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μεσοβδόμαδα στον δεύτερο ημιτελικό του League Cup αλλά να αποκλείεται από τον μεγάλο τελικό (λόγω της ήττας της με 2-0 στο πρώτο ματς) ενώ το απόγευμα της Κυριακής ήρθε ο αποκλεισμός και από το Κύπελλο Αγγλίας.

Οι "τίγρεις" φιλοξενήθηκαν στο "Craven Cottage" από την Φούλαμ και όχι μόνο ηττήθηκαν με 4-1 από την ομάδα της Τσάμπιονσιπ αλλά κατάφεραν να... γράψουν ιστορία στο θεσμό, με τον Αμπέλ Ερνάντες να αστοχεί σε ΔΥΟ πέναλτι τα οποία υποδείχτηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα μέσα σε διάστημα ενός λεπτού!