Δείτε σε VIDEO τα γκολ της Άρσεναλ στον τελικό του Κυπέλλου

Με ένα τρομερό σουτ με το αριστερό, ο Γουόλκοτ άνοιξε το σκορ στο 40ό λεπτό του τελικού του Κυπέλλου Αγγλίας μεταξύ της Άρσεναλ και της Άστον Βίλα στο "Γουέμπλεϊ". Στο 50' ο Σάντσες "έγραψε" το 2-0, στο 62' ο Μερτεζάκερ το 3-0 και στις καθυστερήσεις ο Ζιρού έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα. Δείτε VIDEOS.

Πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ο Μονρεάλ έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Σάντσες πήρε την κεφαλιά και η μπάλα στρώθηκε στον Γουόλκοτ, ο οποίος με ένα τρομερό σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 50', ο Αλέξις Σάντσες έκανε το 2-0 για τους "κανονιέρηδες" με ένα απίθανο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γκίβεν.

Τα γκολ όμως δεν σταμάτησαν εκεί. Στο 62', ο Καθόρλα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μερτεζάκερ πήδηξε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκίβεν για το 3-0.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ζιρού με όμορφο πλασέ έβαλε το... κερασάκι στην τούρα!