3ος γύρος: Προκρίθηκε με "τεσσάρα" η Μάντσεστερ Σίτι

"Καθαρίζοντας" σε ένα ημίχρονο, η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 4-1 της Σάντερλαντ στο "Stadium of Light" στον τρίτο γύρο του League Cup. Μείωσε για τους γηπεδούχους ο Τοϊβόνεν στο 83'.

Εύκολο βράδυ για την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία σκοράροντας σε ένα μόνο ημίχρονο επικράτησε της Σάντερλαντ με 4-1 στο "Stadium of Light" και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του League Cup.

Το σκορ για τους πολίτες άνοιξε ο Σέρχιο Αγκουέρο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 9', ενώ ο Κέβιν ντε Μπρούινε έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 25'. Η κακή αμυντική λειτουργία της Σάντερλαντ είχε ως αποτέλεσμα ένα αυτογκόλ του Μανόνε στο 33, με τον Ραχίμ Στέρλινγκ να "γράφει" το 0-4 στο 36'. Η ομάδα του Πελεγκρίνι έριξε το ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1-4 στο 83' με τον Τοϊβόνεν.

Η ενδεκάδα της Μάντσεστερ Σίτι: Καμπαγιέρο, Σανιά, Οταμέντι, Ντεμικέλις, Κολάροφ, Φερνάντο, Τουρέ (89' Έβανς), Νάβας (55' Ρόμπερτς), Ντε Μπρούινε, Στέρλινγκ, Αγκουέρο (74'Γκαρσία).