Η απίθανη επέμβαση του Σταφυλίδη πάνω στη γραμμή

Ο Κώστας Σταφυλίδης ξεκίνησε πάλι βασικός για την Στόουκ και μάλιστα κατέγραψε μια εντυπωσιακή φάση στο 69ο λεπτό, αποκρούονται με το τακουνάκι πάνω στη γραμμή το... τακουνάκι του Κάλβερτ (VIDEO).

Η αποστολή της Στόουκ κόντρα στην Έβερτον έγινε δύσκολη στο 30ο λεπτό, όταν ο Τσάρλι Άνταμς είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα, για ένα επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Γουέιν Ρούνεϊ.

Οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν, πίεσαν και άνοιξαν το σκορ στο 69ο λεπτό. Η φάση ήταν διαρκείας, με τον Κώστα Σταφυλίδη στο ξεκίνημα της να αποκρούει πάνω στη γραμμή με το τακουνάκι, το τακουνάκι του Κάλβερτ!

Στην εξέλιξη όμως ο Τοσούν έκανε το 1-0 για την Έβερτον. Η Στόουλ ισοφάρισε προσωρινά με τον Τσούπο, όμως ο Τούρκος φορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 84' έφερε το τελικό 2-1 για τα "ζαχαρωτά".

Δείτε στο 2:25 την απόκρουση του Σταφυλίδη: