Κερδίζει και με δέκα παίκτες ο Μάρκο Σίλβα

Τι κι αν η Χαλ έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 25ο λεπτό; Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα πέτυχε δυο γκολ κόντρα στην Γουότφορντ του Χοσέ Χολέμπας και πλησίασε κι άλλο στο στόχο της παραμονής (VIDEO).

Hull City manager Marco Silva prepares for the match against Manchester City during their English Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester, England, Saturday, April 8, 2017. (Dave Thompson/PA via AP)
marco silva AP

Σημαντική νίκη πήρε η Χαλ το μεσημέρι του Σαββάτου (22/4), αφού την ίδια ώρα κέρδισε και η Σουόνσι, οπότε με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Μάρκο Σίλβα παρέμεινε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Για να έρθει το τρίποντο, όμως, χρειάστηκε... υπερπροσπάθεια και αυτό γιατί ο Νιάς με βλακώδη ενέργεια στο 25ο λεπτό αποβλήθηκε. Ο Αφρικανός κλώτσησε τον Νιάνγκ και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 62ο λεπτό ο Μάρκοβιτς, ενώ ο τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κλούκας στο 71'.