Έτσι "έφτιαξε" ο Ρανιέρι τον Βάρντι στο ημίχρονο με τη Σάντερλαντ

Χάρη στα δύο γκολ του Τζέιμι Βάρντι στο δεύτερο ημίχρονο, η Λέστερ νίκησε με 2-0 τη Σάντερλαντ. Τι είπε όμως ο Κλαούντιο Ρανιέρι στον παίκτη του στα αποδυτήρια και τον... ντόπαρε;

Ο Κλαούντιο Ρανιέρι με δηλώσει του λίγε ημέρες μετά το μεγάλο διπλό της Λέστερ στην έδρα της Σάντερλαντ, αποκάλυψε τι είπε στον Τζέιμι Βάρντι στα αποδυτήρια και τον... ντόπαρε:

"Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος επειδή τις τελευταίες εβδομάδες δεν είχε σκοράρει αν και είχε βγάλει σπουδαίες ασίστ στους συμπαίκτες του. Στο ημίχρονο όμως του αγώνα του είπα: 'Πάμε Τζίμι, σε χρειαζόμαστε. Σε χρειάζομαι εγώ'. Καισκόραρε δύο φορές.

Η εμφάνισή μας ήταν πολύ συμπαγής, φυσικά και είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν αλλά και εμείς είχαμε τρεις ή τέσσερις καλές ευκαιρίες για να τελειώσουμε νωρίτερα το παιχνίδι. Οι οπαδοί μας πρέπει να συνεχίσουν να ονειρεύονται αλλά εμείς θα πρέπει να συνεχίσουμε να είμαστε συγκεντρωμένοι και αφοσιωμένοι στο στόχο μας. Τώρα έχουμε δύο δύσκολα παιχνίδιεντός έδρας, δεν έχουμε ακόμα πετύχει κάτι".