Κλοπ: Τα "έχωσε" στους οπαδούς της Λίβερπουλ

Καθόλου δεν άρεσε στον Γίργκεν Κλοπ η πρόωρη αποχώρηση ορισμένων οπαδών της Λίβερπουλ στο ματς με την Κρίσταλ Πάλας.

Την πρώτη του ήττα στον πάγκο της Λίβερπουλ γνώρισε ο Γίργκεν Κλοπ από την Κρίσταλ Πάλας με 2-1. H ομάδα του δέχθηκε δεύτερο γκολ στο 82' κι από εκείνο το λεπτό και μετά ορισμένοι φίλαθλοι που βρίσκονταν στο "Άνφιλντ" άρχισαν να αποχωρούν.

Η κίνησή τους όμως δεν άρεσε καθόλου στον Γερμανό κόουτς που στη συνέχεια τους τα "έψαλε" με δηλώσεις του:

"Μετά το γκολ στο 82' είχαμε ακόμη 12 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις. Είδα όμως πολλούς ανθρώπους να φεύγουν από το γήπεδο. Ένιωσα πολύ μόνος εκείνη τη στιγμή. Εμείς αποφασίζουμε πότε τελείωσε ένα ματς. Σε αυτό το διάστημα μια ομάδα μπορεί να πετύχει οκτώ γκολ αν θέλει.

Με απογοήτευσε αυτή η κίνηση. Έχουν τους λόγους τους, αλλά είναι πιο εύκολο να φύγεις. Δεν θέλω να γίνει μεγάλο θέμα, αλλά είμαστε υπεύθυνοι για να μην αφήσουμε κανέναν να φύγει από το γήπεδο μέχρι να ακουστεί το τελικό σφύριγμα. Θα τα πάμε πολύ καλύτερα στα επόμενα παιχνίδια".

12η αγ.: Απώλειες για Άρσεναλ, Σίτι, "χαστούκι" σε Κλοπ