Νίκη με πέναλτι στο 97ο λεπτό η Άρσεναλ

Ο Τσάκα πήγε και με τα δυο πόδια πάνω στον Ντεφούρ, με αποτέλεσμα να δει απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο και η Άρσεναλ να μείνει με δέκα παίκτες. Ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις οι "κανονιέρηδες", όμως κέρδισαν στο 98ο λεπτό με πέναλτι-οφσάιντ (VIDEO)!

mustafi

Έξι μόλις λεπτά μετά το γκολ του Μουσταφί, ο Αρσέν Βενγκέρ είδε την ομάδα του να μένει με παίκτη λιγότερο, όταν ο Τσάκα αποφάσισε να... ψαλιδίσει τα πόδια του Ντεφούρ.

Ο διαιτητής, αφού συμβουλεύτηκε τον βοηθό του, αποφάσισε να βγάλει την κόκκινη κάρτα. Ο Ελβετός άσος... έκαψε την ομάδα του, αφού στο 93ο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι!

Στο 97ο λεπτό, ωστόσο, η ομάδα του Βενγκέρ κέρδισε πέναλτι ο Κοσιελνί (ήταν σε θέση οφσάιντ) και ο Σάντσες από τα έντεκα βήματα έκανε το 2-1 κόντρα στην Μπέρνλι.