Πανηγύρισε ελέγχοντας τους σφυγμούς του ο Σέργουντ (VIDEO)

Η Άστον Βίλα επικράτησε σε ένα ματς-θρίλερ της Γουέστ Μπρόμιτς με 2-1, χάρη σε γκολ του Κρίστιαν Μπεντέκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Τιμ Σέργουντ να πανηγυρίζει, μετρώντας τους... σφυγμούς του.

Η Άστον Βίλα επέστρεψε στις νίκες μετά από ένα μεγάλο σερί αρνητικών αποτελεσμάτων, επικρατώντας με 2-1 της Γουεστ Μπρομ στο "Βίλα Παρκ". Τη νίκη, στην ομάδα του Τιμ Σέργουντ, έδωσε ο Κρίστιαν Μπεντέκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Η ένταση και το άγχος ήταν τεράστιο για τον Άγγλο τεχνικό, ο οποίος μετά το σφύριγμα της λήξης πανηγύρισε με έναν ιδιαίτερο τρόπο, γυρίζοντας προς τους φίλους της ομάδας και κάνοντας την χαρακτηριστική κίνηση του ελέγχου των σφυγμών.