"Κράξιμο" σε Τσεχ μέσω... Τζέκινσον

Η αποβολή του Αντριάν ανάγκασε τον αμυντικό της Γουέστ Χαμ, Καρλ Τζέκινσον να καθίσει κάτω από τα γκολπόστ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Λέστερ, διατηρώντας... ανέπαφη την εστία του. Το... κατόρθωμά του ανάγκασε τους Άγγλους φιλάθλους να τρολάρουν τον Πετρ Τσεχ. Δείτε τα tweets.

Η Γουέστ Χαμ γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Λεστερ στο "'Άπτον Παρκ". Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο τερματοφύλακας των "σφυριών", Αντριάν ανέβηκε στην αντίπαλη περιοχή προκειμένου να βοηθήσει τους συμπαίκτες του να ισοφαρίσουν, αλλά έκανε ένα άτσαλο μαρκάρισμα στον Βάρντι, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα.

Η αποβολή του Ισπανού τερματοφύλακα ανάγκασε τον αμυντικό της ομάδας, Καρλ Τζέκινσον, να καθίσει κάτω από τα γκολπόστ στις καθυστερήσεις, διατηρώντας... ανέπαφη την εστία του. Η επιτυχία του, ενέπνευσε τους χρήστες του twitter, οι οποίοι βρήκαν την ευκαιρία να τρολάρουν τον Πετρ Τσεχ για την κάκιστη εμφάνιση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στη Γουέστ Χαμ.