Η τρέλα για τον Κέιν έφτασε μέχρι το... Ρότσντεϊλ!

Ο Χάρι Κέιν δεν μπόρεσε να χαρίσει στην Τότεναμ την πρόκριση στα προημιτελικά του FA Cup όμως μία φωτογραφία που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο μπορεί να τον κάνει να νιώσει υπερηφανεια...

Tottenham's Harry Kane celebrates after scoring during the English FA Cup fifth round soccer match between Rochdale AFC and Tottenham Hotspur at the Crown Oil Arena in Rochdale, England, Sunday, Feb. 18, 2018. (AP Photo/Rui Vieira) AP PHOTO/RUI VIEIRA

Η Τότεναμ είχε την ευκαιρία να φύγει με την νίκη από την έδρα της Ρότσντεϊλ χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χάρι Κέιν στο 88ο λεπτό, ωστόσο για να πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του FA Cup θα χρειαστεί να μοχθήσει και σε δεύτερο ματς στο "Γουάιτ Χαρτ Λέιν" αφού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Αυτό πάντως που μπορεί να κρατήσει με καμάρι ο Άγγλος διεθνής φορ από τον αγώνα των "σπιρουνιών" με την ομάδα της League 1 είναι ένα στιγμιότυπο όχι κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά πριν την έναρξή του.

Πρωταγωνιστής είναι ο ίδιος αλλά και ένας τολμηρός φίλαθος της Ρότσντεϊλ που θέλοντας να δει από κοντά το είδωλό του έφτασε μέχρι τον πάγκο (!) της Τότεναμ για να του βγάλει φωτογραφία!

Λεπτομέρεια; Επτά χρόνια πριν και συγκεκριμένα στις 15 Ιανουαρίου 2011 ο Κέιν έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Λέιτον Όριεντ (δανεικός από την Τότεναμ) μπαίνοντας ως αλλαγή στο 73ο λεπτό σε εκτός έδρας αγώνα με την Ρότσντεϊλ...