Έχασε πέναλτι και μοίρασε... χαστούκια!

Παίκτης στην Αγγλία όχι μόνο έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1, αλλά χαστούκισε αντίπαλο με αποτέλεσμα να αποβληθεί και η ομάδα του να ηττηθεί τελικά με 3-0 (VIDEO)!

H Οξφόρδη είναι μία πόλη που "μυρίζει" γνώση και πολιτισμό λόγω του παγκοσμίως γνωστού πανεπιστήμιου. Η ποδοσφαιρική ομάδα της πόλης από την άλλη πλευρά, είναι μία πονεμένη ιστορία. Τη φετινή περίοδο δίνει μάχη για να κρατηθεί στην 3η κατηγορία, ενώ την Κυριακή ηττήθηκε με 3-0 από την Πόρτσμουθ.

Τα πράγματα βέβαια θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά για την Γιουνάιτεντ, αρκεί ο Άλεξ Μόουατ να μην σημάδευε το δοκάρι στο 60ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Σα να μην έφτανε αυτό, ο 23χρονος μέσος έριξε... χαστούκι σε αντίπαλό και αποβλήθηκε!

Έτσι, με την Όξφορντ να μένει με δέκα παίκτες, η Πόρτσμουθ έκανε... πάρτι και κέρδισε 3-0.