Ο Ομάρ Ελαμπντελαουΐ έφυγε από το "Καμπ Νόου" με... χαμόγελο, αφού δέχθηκε ένα ξεχωριστό δώρο από πρώην συμπαίκτη του και νυν ποδοσφαιριστή της Μπαρτσελόνα! Δείτε τι ανέβασε στο Instagram.

Το ξέσπασμα του Φελίπε Πάρντο στο Instagram, για το γεγονός πως δεν ξεκίνησε βασικός με την Μπαρτσελόνα, μάλλον έχει... εξήγηση και μάλιστα βρίσκεται στο ίδιο μέρος με το αρχικό του ποστάρισμα!

Ο Έντιν Τζέκο είχε μία εκπληκτική βραδιά στο Λονδίνο κόντρα στην Τσέλσι, με αποκορύφωμα τη γκολάρα βγαλμένη από το χρυσό ρεπερτόριο του Μάρκο Φαν Μπάστεν, και έστειλε μήνυμα στους απανταχού επικριτές που ζουν και αναπνέουν για να στήνουν πάρτι στα social media. Γράφει ο Βαγγέλης Σταματόπουλος.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε ήταν πολύ ευχαριστημένος από την επικράτηση της Μπαρτσελόνα επί του Ολυμπιακού αλλά ταυτόχρονα και ανυπόμονος για τη... ρεβάνς στο "Καραϊσκάκης".

Αν ψάχνετε να βρείτε τους αριθμούς εκείνους που καταδεικνύουν τη μεγάλη διαφορά της Μπαρτσελόνα με τον Ολυμπιακό δεν χρειάζεται να το κάνετε άλλο. Εχουμε την απάντηση που είναι απλή.

Με απάντηση στην απάντηση και συνολικά έξι γκολ Τσέλσι και Ρόμα έδωσαν μια σπουδαία ποδοσφαιρική παράσταση στο "Στάμφορντ Μπριτζ". Το γκολ του Μάντζουκιτς στο τελευταίο 10λεπτο έκανε τη διαφορά στο Γιουβέντους-Σπόρτινγκ.

Η δίκαιη αποβολή του Πικέ δεν ωφέλησε τον Ολυμπιακό, αντιθέτως έδωσε έξτρα κίνητρο στον Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός έβαλε το... τούρμπο στο δεύτερο ημίχρονο και με προσωπικές ενέργειες (γκολ, ασίστ) "καθάρισε" το ματς σε τρία λεπτά. Οι πρωταθλητές Ελλάδας πάντως βρήκαν γκολ για το τιμητικό 3-1 με σκόρερ τον Νικολάου.

Ο Ζεράρδ Πικέ επιχείρησε να ξεγελάσει τους διαιτητές, αλλά η παράβασή του ήταν τόσο ξεκάθαρη που τον έπιασαν στα πράσα. Δείτε τη φάση σε video και μαζί τους Ασιάτες οπαδούς της Μπαρτσελόνα που πανηγύρισαν για την... κόκκινη!

Ποια κρίσιμη ψηφοφορία για το νέο μοντέλο κοινωνικής ασφάλειας στη Μ. Βρετανία; Ο Γκόρντον Ρος επέλεξε "Καμπ Νόου" και Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός! Είχε όμως πολύ σοβαρό λόγο.