"Διαβολική" ανατροπή, σπουδαίο διπλό της Μπενφίκα, το γύρισε και η Σίτι

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Μάτα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απάντησε στο γκολ της Βόλφσμπουργκ και επικράτησε 2-1. Μεγάλο διπλό στη Μαδρίτη για τη Μπενφίκα των Σάμαρη και Μήτρογλου (2-1). Σπουδαία ανατροπή για τη Σίτι, συνεχίζει αήττητη η Γιουβέντους.

Αναλυτικά τι έγινε σε όλες τις αναμετρήσεις:

Δ' Όμιλος: Δύο στα δύο η Γιουβέντους, μεγάλο διπλό η Σίτι

Α' Όμιλος: Με τον 500άρη Ρονάλντο η Ρεάλ, έκανε περίπατο η Παρί

Γ' Όμιλος: "Διπλό" η Μπενφίκα στο "Βιθέντε Καλδερόν", τρομερό ματς στο Καζακστάν

Β' Όμιλος: Ανατροπή στο "Ολντ Τράφορντ" η Γιουνάιτεντ, καρδιοχτύπησε αλλά νίκησε η ΤΣΣΚΑ

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Σαχτάρ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-3

(7' Οριέ, 23' Λουίζ, 90' πεν. Ιμπραχίμοβιτς)

Μάλμε-Ρεάλ Μαδρίτης 0-2

(29', 90' Ρονάλντο)

Μάντσεστερ Γιουν.-Βόλφσμπουργκ 2-1

(34' πέν. Μάτα, 53' Σμόλινγκ - 4' Καλιτζούρι)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν 3-2

(7' Moύσα, 21', 36' πέν. Ντουμπιά - 60', 68' Λεστιέν)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-2

(23' Κορέα - 37' Γκαϊτάν, 51' Γκουέντες)

Γκλάντμπαχ-Μάντσεστερ Σίτι 1-2

(54' Στιντλ - 65' Οταμέντι, 90' πεν. Αγουέρο)

Γιουβέντους-Σεβίλλη 2-0

(41' Μοράτα, 87' Τζάτζα)

Δείτε όλα τα γκολ των αγώνων της Τετάρτης

Το live των αγώνων

18:44
Καλωσήρθατε στο live του αγώνα μεταξύ του Αστάνα και της Γαλατάσαραϊ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Champions League.
18:46

Αστάνα
: Έριτς, Άνισιτς, Μ. Ίλιτς, Ποστνίκοβ, Σόμκο, Μακσίμοβιτς, Ζουκόβ, Κεθεβοάμα, Κάνιας, Τζολτσίγεβ, Καμπανάνγκα.

Γαλατάσαραϊ: Μουσλέρα, Μπαλτά, Καρόλ, Καγιά, Ντενάγερ, Κισάλ, Εζτεκίν, Ινάν, Σνάιντερ, Μπουλούτ, Ποντόλσκι.

18:50
Αστάνα και Γαλατάσαραϊ ηττήθηκαν από Μπενφίκα και Ατλέτικο Μαδρίτης αντίστοιχα, στις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής.
18:52
Αυτή είναι η πρώτη φορά που το Καζακστάν φιλοξενεί αγώνα για τους ομίλους του Champions League. "Γνωρίζουμε ότι είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την Αστάνα και ολόκληρη τη χώρα", δήλωσε ο προπονητής Στάνιμιρ Στοΐλοβ, ο οποίος δεν δίστασε να παραδεχθεί ότι είναι φανατικός υποστηρικτής της Φενέρμπαχτσε!
18:53
Οι γηπεδούχοι δεν βρίσκονται σε καλό φεγγάρι, καθώς μετρούν τέσσερα ματς ανεξαρτήτου διοργάνωσης χωρίς νίκη.
18:54
Οι φιλοξενούμενοι, από την πλευρά τους, θα παραταχθούν χωρίς τον Μπουράκ Γιλμάζ, ο οποίος στις 19 Σεπτεμβρίου τραυματίστηκε στη γάμπα και θα μείνει εκτός δράσης για περίπου ένα μήνα.
18:56
"Ήρθαμε για να νικήσουμε. Αν αυτό συμβεί, είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει εύκολα. Αν πάρουμε ισοπαλία, τότε αυτό θα είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για μας", είπε ο τεχνικός της Γαλατάσαραϊ Χαμζά Χαμζάογλου.
18:57
Οι φίλοι της Αστάνα σηκώνουν κίτρινα και θαλασσί χαρτόνια, δημιουργώντας όμορφη ατμόσφαιρα.
19:00
Σέντρα στο ματς.
19:05
Πολλά θα κριθούν από το κατά πόσο θα προσαρμοστεί η Γαλατάσαραϊ στον αγωνιστικό χώρο με τον τεχνητό χλοοτάπητα.
19:05
4ο λεπτό: Tρομερό σουτ του Σνάιντερ, ο Έριτς εκτινάσσεται στη δεξιά γωνία και αποκρούει σε κόρνερ.
19:12
12ο λεπτό: Σουτ του Σνάιντερ με το αριστερό από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
19:14
14ο λεπτό: Καλό σουτ του Ζουκόβ, ο Μουσλέρα μπλοκάρει με υπερένταση.
19:24
Στο πρώτο εικοσάλεπτο ο ρυθμός ήταν ιδιαίτερα γρήγορος, αλλά τώρα έχει πέσει αισθητά.
19:31
ΓΚΟΛ! Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 0-1 (31ο λεπτό): Ο Κισά επιχειρεί ένα μακρινό σουτ με τρομερό φάλτσο, ο Έριτς ξεγελιέται και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του. Σπουδαίο γκολ!
19:36
O Μπιλάλ Κισά σκόραρε στο ντεμπούτο του στο Champions League.
19:41
41ο λεπτό: Kίτρινη στον Ινάν.
19:42
42ο λεπτό: Καλό σουτ του Κεθεβοάμα, η μπάλα άουτ.
19:45
45ο λεπτό: Σουτ του Ποντόλσκι, ο Έριτς αποκρούει.
19:46
Ημίχρονο: Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 0-1
20:00
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:06
51ο λεπτό: Εν κινήσει πλασέ του Μπουλούτ, ο Έριτς μπλοκάρει.
20:08
52o λεπτό: Κεφαλιά του Μακσίμοβιτς, o Moυσλέρα μπλοκάρει.
20:09
Απειλητική η Αστάνα στα τελευταία λεπτά.
20:19
64ο λεπτό: Η Αστάνα αγγίζει το γκολ με τον Τζολτσίγεφ. Το κοντινό πλασέ του περνά άουτ.
20:21
65ο λεπτό: Σέντρα του Σόμκο στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Κεθεβοάμα πλασάρει λίγο άουτ. Πιέζει η Αστάνα.
20:23
68ο λεπτό: O Xoσέ Ροντρίγκες στη θέση του Ποντόλσκι.
20:27
Σε παθητικό ρόλο στο δεύτερο ημίχρονο η Γαλατάσαραϊ.
20:31
76o λεπτό: Mακρινό σουτ του Ζουκόβ, ο Μουσλέρα μπλοκάρει.
20:32
76ο λεπτό: Πλασέ του Μακσίμοβιτς εκτός περιοχής, ο Μουσλέρα μπλοκάρει.
20:33
ΓΚΟΛ! Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 1-1 (77ο λεπτό): Γύρισμα του Καμπανανγκά, ο Μουσλέρα βρίσκει την μπάλα, η οποία καταλήγει στο πόδι του Μπαλτά κι εν συνεχεία στα δίχτυα της Γαλατάσαραϊ.
20:34
78ο λεπτό: O Noυσερμπάγεβ στη θέση του Τζολτσίγεβ.
20:35
79ο λεπτό: O Μπουλούτ δεν μπορεί να νικήσει τον Έριτς. Πρώτη καλή στιγμή για την Γαλατάσαραϊ στο δεύτερο μέρος.
20:37
81ο λεπτό: O Γκιουμούς στη θέση του Κισά.
20:38
82ο λεπτό: Ο Μουζίκοβ στη θέση του Κεθεβοάμα.
20:39
83ο λεπτό: Ο Καμπανάνγκα χάνει σπουδαία ευκαιρία για την ανατροπή. Το σουτ του περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:42
ΓΚΟΛ! Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 1-2 (86ο λεπτό): Tραγικό λάθος του Έριτς σε γύρισμα του Γκιουμούς και η τουρκική ομάδα παίρνει ανέλπιστα το προβάδισμα.
20:44
89ο λεπτό: O Σετκίν στη θέση του Ζουκόβ.
20:44
ΓΚΟΛ! Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 2-2 (89ο λεπτό): Κεφαλιά του Κάνιας προς την εστία, ο Κάρολ στην προσπάθειά του να απομακρύνει στέλνει την μπάλα πιο... γρήγορα στα δίχτυα της ομάδας του. Η UEFA το χρεώνει στον Κάνιας.
20:47
92ο λεπτό: Ο Εζτεκίν στη θέση του Σαρίογλου.
20:48
Τελικό: Αστάνα - Γαλατάσαραϊ 2-2
21:05
Μάλμε: Βίλαντ, Τίνερχολμ, Άρνασον, Μπένγκτσον, Γιοτούν, Λεβίτσκι, Άντου, Ρόντιτς, Μπέργκετ, Τζούρντζιτς, Ρόσενμπεργκ.

Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Νάτσο, Αρμπελόα, Κασεμίρο, Κρόος, Ίσκο, Κόβατσιτς, Ρονάλντο, Μπενζεμά
21:06
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς, Χουανφράν, Χιμένες, Τιάγκο, Γκριεζμάν, Ό. Τόρες, Γκάμπι, Κορέα, Μαρτίνες.

Μπενφίκα: Ζούλιο Σέζαρ, Λουιζάο, Ελιζέου, Ζαρντέλ, Αλμέιδα, Σεμέδο, Σάμαρης, Γκαϊτάν, Χιμένες, Ζονάς, Γκέντες.
21:07
Σαχτάρ: Πιατόφ, Σρνα, Κούτσερ, Ρακίτσκι, Σέβτσουκ, Φρεντ, Μαλίσεφ, Μάρλος, Τεϊσέιρα, Τάισον, Γκλάντκι.

Παρί Σεν Ζερμέν: Πρατ, Οριέ, Τ.Σίλβα, Ντ.Λουίζ, Μάξουελ, Βεράτι, Μότα, Ματουιντί, Ντι Μαρία, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς.
21:18
Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Εβρά, Κεντίρα, Πογκμπά, Ερνάνες, Μοράτα, Κουαδράδο, Ντιμπάλα.

Σεβίλλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Κολοτζιέτζακ, Αντρεόλι, Κόκε, Κριχόβιακ, Κρον-Ντέλι, Ρέγες, Ενζονζί, Κονοπλιάνκα, Γκαμερό.
21:20
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Νταρμιάν, Μάτα, Μπλιντ, Βαλέντσια, Σναϊντερλέν, Σβάινσταϊγκερ, Ντεπάι, Μαρσιάλ, Ρούνεϊ.

Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Ντάντε, Νάλντο, Ροντρίγκες, Καλιτζούρι, Ντράξλερ, Τρας, Γκιλαβογκί, Άρνολντ, Κρούζε, Ντοστ.
21:22
Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Κρίστενσεν, Ντομίνγκες, Βεντ, Τζόνσον, Κορμπ, Ντάχουντ, Στιντλ, Τζακά, Χέρμαν, Ράφαελ.

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κολάροβ, Ντεμιτσέλις, Οταμέντι, Στέρλινγκ, Σίλβα, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγκουέρο, Ντε Μπράινε.
21:24
ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεβ, Φερνάντες, Ιγκνασέβιτς, Μπερεζούτσκι, Σενίκοβ, Βέρνμπλουμ, Τόσιτς, Τζαγκόεβ, Νάτχο, Μουσά, Ντουμπιά.

Αϊντχόφεν: Ζουτ, Μορένο, Αρίας, Μπρούμα, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρέπερ, Μάχερ, Νάρσινχ, Λεστιέν, Λοκάντια.
21:47
Σέντρα στα ματς.
21:50
ΓΚΟΛ! Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Βόλφσμπουργκ 0-1 (4ο λεπτό): Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφορούν ωραία την μπάλα, ο Κρούζε βρίσκει με κάθετη τον Καλιτζούρι κι εκείνος ανοίγει το σκορ με πλασέ.
21:53
ΓΚΟΛ! Σαχτάρ - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1 (7ο λεπτό): Σέντρα του Μάξγουελ από αριστερά, ο Οριέ ανοίγει το σκορ στην πρώτη του συμμετοχή στο Champions League.
21:55
ΓΚΟΛ! ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αϊντχόφεν 1-0 (7ο λεπτό): Ο Μούσα δίνει το προβάδισμα στη ρωσική ομάδα με κοντινή προσπάθεια έπειτα από κόρνερ.
22:05
Γκλάντμπαχ - Μάντσεστερ Σίτι (20ό λεπτό): Ο Χαρτ αποκρούει το ανύπαρκτο πέναλτι που κέρδισε κι εκτέλεσε ο Ράφαελ.
22:06
ΓΚΟΛ! ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αϊντχόφεν 2-0 (21ο λεπτό): Ο Ντουμπιά με κεφαλιά δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.
22:07
Ακούστε live τον Sport24 Radio 103,3 και την εκπομπή "Σουτ τηλεφώνημα" με τους Θέμη Καίσαρη και Τσάρλυ.
22:08
ΓΚΟΛ! Σαχτάρ-Παρί Σεν Ζερμέν (23ο λεπτό): Ο Νταβίντ Λουίζ κάνει το 0-2 για την Παρί Σεν Ζερμέν.
22:10
ΓΚΟΛ! Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-0 (23ο λεπτό): Ο Κορέα ανοίγει το σκορ στο ματς έπειτα από σέντρα του Γκριεζμάν.
22:15
ΓΚΟΛ! Μάλμε - Ρεάλ 0-1 (29ο λεπτό): Ο Ίσκο βρίσκει τον Ρονάλντο, εκείνος πλασάρει και δίνει το προβάδισμα στην Ρεάλ.
22:15
Ο Ρονάλντο φτάνει τα 500 επαγγελματικά γκολ.
22:21
ΓΚΟΛ! Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Βόλφσμπουργκ 1-1 (34ο λεπτό): Ο Μάτα ισοφαρίζει με πέναλτι.
22:23
ΓΚΟΛ! ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αϊντχόφεν 3-0 (36ο λεπτό): Ο Ντουμπιά διευρύνει με πέναλτι το προβάδισμα της ρωσικής ομάδας.
22:24
ΓΚΟΛ! Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπενφίκα 1-1 (37ο λεπτό): Ο Γκαϊτάν ισοφαρίζει με σουτ εντός περιοχής.
22:25
Ένταση στο Ατλέτικο-Μπενφίκα. Μεταξύ άλλων, ο Σάμαρης αντικρίζει την κίτρινη κάρτα.
22:26
ΓΚΟΛ! Γιουβέντους - Σεβίλλη 1-0 (41ο λεπτό): Σέντρα του Μπαρτζάλι από δεξιά, ο Μοράτα ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.
22:27
Το πέναλτι του Ντουμπιά
22:27
Το γκολ της Μπενφίκα
22:28
Μάλμε - Ρεάλ (42ο λεπτό): Δοκάρι η Ρεάλ με τον Καρβαχάλ.
22:29
ΤΣΣΚΑ - Αϊντχόφεν (44ο λεπτό): Ο Ντουμπιά αστοχεί σε πέναλτι και χάνει την ευκαιρία να πετύχει χατ τρικ.