Ολυμπιακός - Μπάγερν 0-3

Ο Ολυμπιακός στάθηκε καλά αμυντικά απέναντι στην Μπάγερν, αλλά στο φινάλε επήλθε η κατάρρευση και το 0-3. Δείτε σε videos τα γκολ της ομάδας του Πεπ Γκουαρδιόλα.

Ολυμπιακός Μπάγερν INTIME SPORTS

Ο Μάρκο Σίλβα προτίμησε ένα σχήμα με ενισχυμένο άξονα ( Εστέμπαν Καμπιάσο, Παϊτίμ Κασάμι, Λεάντρο Σαλίνο) σε διάταξη 4-3-2-1 και τους Αλεχάντρο Ντομίνγκες, Φελίπε Πάρντο πιο κοντά στο κέντρο παρά στις πτέρυγες του Ολυμπιακού .

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα, από την πλευρά του, άφησε στον πάγκο τον προερχόμενο από τραυματισμό Μάριο Γκέτσε, στη 200ή αναμέτρηση της Μπάγερν στο Champions League .

Το πρώτο εικοσάλεπτο κύλησε αθόρυβα, αφού οι προσπάθειες του Ντόουγκλας Κόστα να βγει στην πλάτη της "ερυθρόλευκης" άμυνας από αριστερά αναχαιτίστηκαν, ενώ στον αντίποδα, οι αντεπιθέσεις των γηπεδούχων δεν έφεραν αποτέλεσμα.

Η πρώτη κλασική ευκαιρία του αγώνα καταγράφηκε στο 26ο λεπτό από στημένη φάση, όταν μετά από φάουλ του Τσάμπι Αλόνσο στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι πήρε την κεφαλιά και ο Μπράουν Ιντέγε απέκρουσε πάνω στη γραμμή, ενώ στην επόμενη φάση, το συρτό σουτ του Αλόνσο πέρασε εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο.

Πέραν μιας αδύναμης κεφαλιάς του Ιντέγε στο 20ό λεπτό, ο Ολυμπιακός δεν απείλησε, αλλά μέχρι το 34' ούτε είχε αισθανθεί κίνδυνο από φάση που προήλθε στη ροή του αγώνα.

Τότε, ο Κόστα έγινε πιο δραστήριος και οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να "φορτώνουν" με τρεις και τέσσερις παίκτες τα "ερυθρόλευκα" καρέ σε κάθε σέντρα, με συνέπεια ο Ρομπέρτο να θυμηθεί τις περυσινές και τις προπέρσινες τρομερές εμφανίσεις του στο Champions League.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Αρχικά, ο Ισπανός τερματοφύλακας μπλόκαρε το σουτ του Κόστα (34') και αμέσως μετά σταμάτησε ενστικτωδώς με το πόδι το κοντινό πλασέ του Λεβαντόβσκι, ενώ στη συνέχεια οι παίκτες του Γκουαρδιόλα απείλησαν με τα μακρινά σουτ των Χουάν Μπερνάτ (37') και Αλόνσο (43').

Άδοξος ήταν ο τρόπος που παραβιάστηκε η εστία του Ρομπέρτο, αφού στο 51ο λεπτό ο Μίλερ έκανε τη σέντρα, η μπάλα πήρε ύψος, "κρέμασε" τον Ρομπέρτο και κατέληξε στα δίχτυα του.

Το έβδομο εφετινό γκολ του Μίλερ σε έξι αναμετρήσεις δεν πτόησε αρχικά τον Ολυμπιακό, ο οποίος έκανε δύο αξιόλογες επισκέψεις στα καρέ του Μανουέλ Νόιερ και απείλησε με το σουτ του Ιντέγε από το ύψος της περιοχής.

Ο Γκουαρδιόλα ενίσχυσε ακόμα περισσότερο τα άκρα, αντικαθιστώντας τον Λεβαντόβσκι με τον ταχύτατο Κινγκσλέ Κομάν, ενώ ο Σίλβα υποχρεώθηκε να βγάλει τον Αλεχάντρο Ντομίνγκες λόγω ενοχλήσεων και να βάλει τον άπειρο Ερνάνι.

Πέντε λεπτά αργότερα (66'), ο Ολυμπιακός επεδίωξε να γίνει πιο επιθετικογενής, αφού ο Κώστας Φορτούνης πέρασε στη θέση του Καμπιάσο, τη στιγμή που ο Γκουαρδιόλα έβλεπε τους Αλόνσο και Αρτούρο Βιδάλ να εγκαταλείπουν λόγω προβλημάτων τραυματισμού.

Ένα λάθος του Ντάβιντ Αλάμπα στο 83ο λεπτό έβγαλε από το πουθενά τον Σαλίνο απέναντι από τον Νόιερ, αλλά το πλασέ του δεν έγινε στη... σωστή γωνία και η μπάλα πέρασε άουτ.

Η άμυνα του Ολυμπιακού κατέρρευσε στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα ο Μάριο Γκέτσε να διπλασιάσει το προβάδισμα της Μπάγερν στο 89' και ο Κομάν να κερδίσει πέναλτι από τον Αρτούρ Μαζουακού (ο Μίλερ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 0-3 στο 92').

Ο Τόμας Μίλερ. Έφτασε τα οκτώ γκολ σε έξι αγώνες και αποτέλεσε μόνιμη πηγή κινδύνου για τα καρέ του Ρομπέρτο.

Ο Φελίπε Πάρντο. Θα μπορούσε να βοηθήσει λίγο παραπάνω τον Μπράουν Ιντέγε, ενώ ήταν με διαφορά ο χειρότερος εκ των 22 βασικών σε εύστοχες μεταβιβάσεις (ακόμα κι ο Κώστας Φορτούνης που μπήκε στο 66' έκανε περισσότερες).

Η διαφορά ποιότητας ήταν αναμενόμενη παρά τις σημαντικές απουσίες της Μπάγερν (Άριεν Ρόμπεν, Φρανκ Ριμπερί). Ο Ολυμπιακός έκανε ό,τι μπορούσε, αλλά μία άτυχη στιγμή (σέντρα του Τόμας Μίλερ που "κρέμασε" τον Ρομπέρτο) τον έβαλε με την πλάτη στον τοίχο. Ενδεχομένως, η εικόνα να ήταν κάπως καλύτερη αν στη θέση του μέτριου Παϊτίμ Κασάμι βρισκόταν ο Γιάννης Μανιάτης. Όπως και να 'χει, το συγκεκριμένο ματς θεωρείτο... χαμένο, όμως τώρα οι "ερυθρόλευκοι" έχουν πολύ δύσκολο έργο, αφού ταξιδεύουν στο Λονδίνο για να αντιμετωπίσουν την Άρσεναλ που θα προέρχεται από ήττα ( 2-1 στο Ζάγκρεμπ).

Ολυμπιακός (Σίλβα): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μαζουακού, Σιόβας, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Καμπιάσο (66' Φορτούνης), Κασάμι, Ντομίνγκες (61' Ερνάνι), Πάρντο (81' Σεμπά), Ιντέγε.

Μπάγερν (Γκουαρδιόλα): Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Αλόνσο (76' Κίμιχ), Βιδάλ (79' Βιδάλ), Μίλερ, Ντόουγκλας Κόστα, Λεβαντόβσκι (59' Κομάν).

20:18
Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", θα σας μεταφέρουμε την ατμόσφαιρα λίγη ώρα πριν την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.
20:20
Ένταση σημειώθηκε πριν από λίγα λεπτά ανάμεσα σε φίλους της Μπάγερν Μονάχου και την Αστυνομία.
20:22
Οι οπαδοί της γερμανικής ομάδας έσπασαν καθίσματα και εκτόξευσαν μπουκάλια προς τους φίλους του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα τη δυναμική επέμβαση της αστυνομίας για να επανέλθει η τάξη. Τα πράγματα έχουν ηρεμήσει.
20:25
Σημαίες του Ολυμπιακού σε κάθε θέση. Το "Γ. Καραϊσκάκης" περίπου 90 λεπτά πριν την έναρξη του ματς,
20:34
Σύμφωνα με πληροφορίες, στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού θα είναι ο Σαλίνο, στη μεσαία γραμμή.
20:34
Με όλες τις ενδείξεις λοιπόν, οι ενδεκάδα του Ολυμπιακού θα είναι: Ρομπέρτο, Ομάρ, Μαζουακού, Σιόβας, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Καμπιάσο, Κασάμι, Τσόρι, Πάρντο, Ιντέγε
20:34
Εν αναμονή της επίσημης ενημέρωσης από τον Ολυμπιακό.
20:37
Γεμίζει σιγά σιγά το πέταλο των οργανωμένων του Ολυμπιακού. Πολύς κόσμος έξω από το "Γ. Καραϊσκάκης", που θα είναι ασφυκτικά γεμάτο στο αποψινό παιχνίδι.
20:38
H 11άδα της Μπάγερν Μονάχου
20:38

20:39
Η εντεκάδα της Μπάγερν: Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Αλόνσο, Βιντάλ, Μίλερ, Κόστα, Λεβαντόφσκι.
20:40
Ο Πεπ Γκουαρδιόλα άφησε εκτός βασικού σχήματος τον Γκέτσε, που ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό τις προηγούμενες μέρες.
20:41

20:43

20:45
Ο Μάνουελ Νόιερ στον αγωνιστικό χώρο. Ξεχωρίζει, λόγω αναστήματος.
20:45
Η αποστολή της Μπάγερν καθ' οδόν για το "Γ. Καραϊσκάκης".
20:46
Η άφιξη των Βαυαρών στο γήπεδο.
20:48
Η άφιξη της Μπάγερν στο Καραϊσκάκη
20:48
Τα ποτιστικά του γηπέδου άνοιξαν προκειμένου να βρέξουν τον αγωνιστικό χώρο. Οι άνθρωποι της UEFA ετοιμάζουν τα διαδικαστικά πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.
20:52
Αρχίζει και γεμίζει το "Γ. Καραϊσκάκης" όσο πλησιάζουμε προς την έναρξη του ματς.
20:55
Βγήκαν για προθέρμανση οι Ρομπέρτο και Καπίνο. Γνώρισαν την αποθέωση από τους "ερυθρόλευκους" οπαδούς.
20:56
Η εντεκάδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Ντα Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Καμπιάσο, Σαλίνο, Κασάμι, Πάρντο, Ντομίνγκες, Ιντέγιε.
20:58
Τελικά ο Σίλβα προτίμησε ένα σχήμα με ενισχυμένο άξονα, καθώς εκεί θεωρεί ότι πρέπει να "αφοπλίσει" την Μπάγερν Μονάχου. Ο Καμπιάσο θα παίξει μπροστά από τους στόπερ, ο Σαλίνο στα δεξιά του Αργεντίνου και ο Κασάμι στα αριστερά.
21:00
Ο Πάρντο με τον Ντομίνγκες θα είναι επιφορτισμένοι με το μεσοεπιθετικό κομμάτι, παίζοντας στην πλάτη του Ιντέγιε, αλλά περισσότερο κοντά στον άξονα παρά στα "φτερά".
21:00
Έντονες αποδοκιμασίες τώρα για τους γκολκίπερ της Μπάγερν που βγήκαν για ζέσταμα.
21:02
Το "σεντόνι" έχει πάρει τη θέση του στο κέντρο του γηπέδου.
21:04
Κοντά στους 20000 φίλοι του Ολυμπιακού βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις κερκίδες του Φαληρικού γηπέδου.
21:05
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό είναι οι Καπίνο, Μποτία, Βούρος, Φορτούνης, Φινμπόγκασον, Ερνάνι και Σεμπά.
21:06
Ούλριχ, Ραφίνια, Χάβι Μαρτίνεθ, Γκέτσε, Ρόντε, Κίμιχ, Κομάν, στον πάγκο των αναπληρωματικών της Μπάγερν Μονάχου.
21:10
Στον αγωνιστικό χώρο τώρα οι ποδοσφαιριστές της γερμανικής ομάδας, ξεκίνησαν το ζέσταμα τους.
21:14
Οι παίκτες του Ολυμπιακού τώρα στο γήπεδο για ζέσταμα, μέσα σε αποθέωση.
21:16
Γεμάτη τώρα και η κερκίδα των φιλοξενούμενων.
21:17
Οι Βαυαροί έχουν βγει για προθέρμανση στον αγωνιστικό χώρο
21:21
Τα "ερυθρόλευκα"σημαιάκια ανεμίζουν στο πέταλο του "Γ. Καραϊσκάκης".
21:21
Χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προθέρμανση των δύο ομάδων.
21:25
Οι φίλοι της Μπάγερν φωνάζουν υπέρ της ομάδας τους και αποδοκιμάζονται από το υπόλοιπο γήπεδο.
21:26
Εικόνα από την προθέρμανση του Ολυμπιακού:
21:28
Αρχίζει και γεμίζει το "Γ. Καραϊσκάκης", εξάλλου μένουν περίπου 15 λεπτά μέχρι την έναρξη του ματς.
21:33
Αποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες αφού ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους.
21:34
Μπήκαμε στην τελική ευθεία, περίπου 10 λεπτά πριν από την σέντρα. Γεμάτο το "Γ. Καραϊσκάκης", με τους τελευταίους φίλους του Ολυμπιακού να σπεύδουν προκειμένου να πάρουν την θέση τους στην κερκίδα.
21:35
Τώρα ανακοινώνονται οι ενδεκάδες των δύο αντιπάλων από τα μεγάφωνα του Φαληρικού γηπέδου.
21:37
Οι φίλαθλοι της Μπάγερν Μονάχου. Τα πράγματα είναι πιο ήρεμα τώρα σε σχέση με πριν από μιάμιση ώρα.
21:42
Οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο και χιλιάδες σημαίες κυματίζουν στο φαληρικό γήπεδο. Μοναδική ατμόσφαιρα και τώρα... σεντόνι και ύμνος!
21:43
Όλο το "Γ. Καραϊσκάκης" είναι στο πόδι. Σκέτο κολαστήριο. Ο 12ος παίκτης του Ολυμπιακού... παίζει μπάλα απόψε μαζί με τους παίκτες του Σίλβα.
21:45
Στη σέντρα οι παίκτες του Ολυμπιακού.
21:46
2' Βαθιά μπαλιά για τον Λεβαντόφσκι από τον Μπόατενγκ, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:47
Οι παίκτες του Ολυμπιακού δείχνουν διάθεση να πιέσουν ψηλά και να πρεσάρουν, όπως έδειξαν από τα πρώτα δευτερόλεπτα.
21:49
4' Πλάγιο του Μαζουακού, η μπάλα έφτασε στον Σαλίνο μέσα στην περιοχή, γύρισε στον Ομάρ, αυτός σούταρε, αλλά κόντραρε πάνω σε παίκτη της Μπάγερν.
21:49
5' Κίτρινη κάρτα στον Κασάμι για τάκλιν στον Μίλερ.
21:50
6' Κεφαλιά του Λεβαντόφσκι έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πήρε ύψος, αλλά βγήκε και απομάκρυνε ο Ρομπέρτο.
21:52
7' Ο Ιντέγιε κέρδισε κόρνερ, ξεσηκώνεται ο κόσμος.
21:52
8' Εκτέλεση κόρνερ του Τσόρι από τα δεξιά, κεφαλιά του Κασάμι, μπλόκαρε ο Νόιερ.
21:54
Οι Σαλίνο, Καμπιάσο και Κασάμι είναι δεδομένο ότι θα έχουν πολλή δουλειά και τρέξιμο στο ματς.
21:54
9' Σέντρα του Ντόουγκλας Κόστα από τα αριστερά, η μπάλα πήρε ύψος και πέρασε απ' όλους τους παίκτες που ήταν στην περιοχή.
21:56
11' Σουτ του Ντομίνγκες έξω από την περιοχή και από τα αριστερά, θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Νόιερ, αλλά μπλόκαρε ο Γερμανός τερματοφύλακας.
21:58
13' Ο Σίλβα κάλεσε τον Ντομίνγκες και του έδωσε συγκεκριμένες οδηγίες...
21:59
15' Η Μπάγερν έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ο Ολυμπιακός στέκεται αρκετά καλά στο χορτάρι. Όσο για τον κόσμο, δίνει ρεσιτάλ. "Αμύνεται" με τους παίκτες και τους ωθεί σε κάθε καλή επιθετική προσπάθεια.
22:01
16' Πήγε να βγάλει καλή αντεπίθεση ο Ολυμπιακός με τον Μαζουακού από τα αριστερά, αλλά άνοιξε το τελευταίο του κοντρόλ και έχασε την μπάλα, ενώ στην συνέχεια έκανε και φάουλ.
22:02
17' Πολύ έξυπνη μπαλιά του Αλόνσο για τον Αλκάνταρα στην περιοχή, αλλά ήταν λίγο πιο πίσω και δεν πρόλαβε, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ.
22:03
19' Παραχώρησε κόρνερ ο Καμπιάσο.
22:04
Δεν συνέβη απολύτως τίποτα, μπλόκαρε ο Ρομπέρτο.
22:04
20' Σέντρα του Πάρντο, ο Ιντέγιε έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά, αλλά δεν ήταν δυνατή και μπλόκαρε εύκολα ο Νόιερ. Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.
22:07

22:07
23' Kίτρινη κάρτα στον Καμπιάσο για διαμαρτυρία για φάουλ που δεν δόθηκε στον Σαλίνο.
22:09
25' Κίτρινη κάρτα στον Ελαμπντελαουί για φάουλ στον Κόστα.
22:11
26' Πάνω στην γραμμή έδιωξε ο Ιντέγιε την κεφαλιά του Λεβαντόφσκι στο δεύτερο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Ρομπέρτο. Μεγάλη ευκαιρία για να γίνει το 0-1 για την Μπάγερν Μονάχου.
22:12
27' Σουτ του Αλόνσο έξω από ρτην περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο.
22:12
28%-72% η κατοχή της μπάλας για την Μπάγερν, η οποία έχει αυξήσει πολύ την πίεσή της.
22:13
Να πούμε πως η Ντιναμό Ζάγκρεμπ προηγείται εδώ και λίγα λεπτά με 1-0 της Άρσεναλ.
22:13

22:16
31' Ωραία ενέργεια του Πάρντο από τα δεξιά, έδωσε στον Τσόρι, αυτός πήγε να βγάλει κάθετη στον Ιντέγιε, αλλά έκοψε ο Αλόνσο σε πλάγιο.
22:19
34' Σουτ του Ντόουγκλας Κόστα μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Μίλερ, μπλόκαρε σταθερά ο Ρομπέρτο.
22:19
35' Μεγάλη επέμβαση του Ρομπέρτο. Ο Κόστα έκανε μπαλιά από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από τον Μίλερ, πλάσαρε ο Λεβαντόφσκι με το αριστερό και ο Ισπανός με τα πόδια απέκρουσε και εν συνεχεία έδιωξε ο Σιόβας.
22:21
36' 4(3)-6(4) οι τελικές στο ματς ως τώρα.
22:22
37' Σουτ του Αλκάνταρα, αλλά ο Σιόβας σταμάτησε την πορεία της μπάλας προς το τέρμα. Εν συνεχεία, επιχείρησε σουτ ο Μπερνάτ έξω από την περιοχή, αλλά δεν βρήκε στόχο.
22:23

22:25
40' Κεφαλιά του Ντα Κόστα σε κόρνερ του Τσόρι, μπλόκαρε στο κέντρο της εστίας του ο Νόιερ.
22:28
43' Φαλτσαριστό δεξί σουτ του Αλόνσο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο.
22:29
44' Εκπληκτική ενέργεια του Τσόρι, πέρασε ανάμεσα από Αλκάνταρα και Λαμ, πήγε να πλασάρει, αλλά ο Μπόατενγκ έδιωξε σε κόρνερ. Πολύ καλή στιγμή για τους Πειραιώτες.
22:30
45' Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ, ο οποίος έκανε τράβηγμα διαρκείας στον Μαζουακού για να μην βγει γρήγορα σε αντεπίθεση.
22:31
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 0-0
22:39
Δείτε ΕΔΩ σε videos όλα τα γκολ των αγώνων του Champions League.
22:40
O Oλυμπιακός στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο τηρουμένων των αναλογιών. Ναι μεν η Μπάγερν έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή της μπάλας, όμως οι Πειραιώτες έχουν τρεξίματα, πιέζουν, αλλά θα πρέπει να γίνουν πιο απειλητικοί μπροστά και να εκμεταλλεύονται τις -ομολογουμένως λίγες- ευκαιρίες που τους παρουσιάζονται. Προς το παρόν, κρατούν την ισοπαλία και όλα είναι ανοιχτά.
22:47
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
22:48
47' Μακρινό σουτ από τον Βιδάλ, δεν βρήκε στόχο. Ήταν πολύ καλή όμως η προσπάθεια του Χιλιανού.
22:50
48' Πολύ κακή σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά, η μπάλα όμως κατέληξε πολύ άουτ. Ο Κολομβιανός κάλυψε τα περισσότερα χιλιόμετρα στο πρώτο μέρος, καλύπτοντας και τον Ομάρ.
22:51
49' Ο Γκουαρδιόλα ζητάει από τον Μίλερ να κινείται πιο κοντά στον Λαμ.
22:52
50' Σουτ του Μίλερ από το ημικύκλιο της περιοχής, άουτ η μπάλα. Ήταν ανενόχλητος ο Γερμανός.
22:53

22:53
51' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου. Σέντρα-σουτ του Μίλερ από τα δεξιά, η μπάλα στα δίχτυα του Ρομπέρτο, ο οποίος ήταν λίγο πιο έξω από τα γκολπόστ του και το πλήρωσε. Δεν είναι ξεκάθαρο αν το ήθελε ο Γερμανός ή πήγαινε για σέντρα στον Λεβαντόφσκι.
22:56
53' Ωραίο 1-2 του Καμπιάσο με τον Σαλίνο, αλλά ο Βραζιλιάνος δεν έκανε καλή μπαλιά στην συνέχεια και η μπάλα κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Νόιερ.
22:58
56' Πολύ καλό σουτ του Ιντέγιε από το ύψος της περιοχής, εξαιρετική επέμβαση του Νόιερ, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ. Θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε αυτή την φάση η ομάδα του Πειραιά.
22:59
Να πούμε πως αυτό ήταν το δέκατο φετινό γκολ του Μίλερ.
22:59
Δείτε ΕΔΩ σε video το γκολ της Μπάγερν.
23:00
58' Πολύ... πονηρή μπαλιά του Αλκάνταρα στην περιοχή, βγήκε και μάζεψε ο Ρομπέρτο.
23:00
59' Έξω ο Λεβαντόφσκι και στην θέση του ο Κομάν.
23:02
61' Έξω ο Ντομίνγκες και στην θέση του ο Ερνάνι.
23:02
Το γκολ του Μίλερ.
23:04
Θα μπει και ο Κώστας Φορτούνης σε πολύ λίγο...
23:07
Έχει... κατεβάσει στροφές η Μπάγερν μετά το γκολ και θα πρέπει ο Ολυμπιακός να εντείνει την πίεσή του για να μπορέσει να φτάσει στην ισοφάριση.
23:07
66' Έξω ο Καμπιάσο και στην θέση του θα περάσει ο Φορτούνης.
23:07
Θέλει να τονώσει το επιθετικό κομμάτι ο Μάρκο Σίλβα.
23:08
66' Πολύ κακό σουτ από τον Αλκάνταρα, άουτ η μπάλα.
23:10
67' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Ολυμπιακού, με τον Μίλερ να παίρνει την μπάλα από τον Λαμ, σούταρε, έκανε τάκλιν ο Ντα Κόστα, μετά σούταρε ξανά και απέκρουσε ο Ρομπέρτο.
23:11

23:12
114 - 451 οι εύστοχες πάσες στο ματς.
23:15
73' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Αλόνσο, ο οποίος τραυματίστηκε και ετοιμάζεται αλλαγή από τον Πεπ Γκουαρδιόλα, με τον Μάριο Γκέτσε να παίρνει σε λίγο την θέση του.
23:16
Θα κάνει διπλή αλλαγή η Μπάγερν...
23:17

23:18
76' Ο Κίμιχ τελικά αντί του Αλόνσο, ενώ σε λίγο θα μπει ο Γκέτσε.
23:19
78' Σουτ του Βιδάλ, με το κεφάλι έδιωξε σε κόρνερ ο Ντα Κόστα.
23:20
79' Ο Βιδάλ φεύγει κουτσαίνοντας και στην θέση του περνάει ο Γκέτσε.
23:21
Η Άρσεναλ μείωσε σε 2-1 με τον Γουόλκοτ.
23:23
33%-67% η κατοχή της μπάλας.
23:23
81' Ο Σεμπά περνάει στην θέση του Πάρντο.
23:25
83' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σαλίνο βρέθηκε απέναντι από τον Νόιερ, πλάσαρε με το αριστερό στην... λάθος γωνία και η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ. Μια ανάσα από το 1-1 η ομάδα του Πειραιά στην κορυφαία στιγμή της στο ματς.
23:28
86' Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ.
23:28
Ο Ολυμπιακός έχει πάρει μέτρα στο χορτάρι και πιέζει την Μπάγερν!
23:30
89' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου. Ο Γκέτσε πήρε την μπάλα από τον Κομάν, σούταρε από πλάγια θέση και νίκησε τον Ρομπέρτο για το 2-0 των Βαυαρών, που φεύγουν με το τρίποντο από το Φάληρο. Πανηγύρισε δεόντως ο ανακουφισμένος Γκουαρδιόλα.
23:32
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:33
91' Πέναλτι για την Μπάγερν από τον Μαζουακού στον Κομάν.
23:33
92' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου. Από την άσπρη βούλα ο Μίλερ έκανε το 3-0 για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα.
23:36
Λήξη του αγώνα.
23:37
Ο Ολυμπιακός δεν ισοφάρισε στην φάση του Σαλίνο στο 83', δέχτηκε δυο γκολ στην συνέχεια και έχασε με 3-0 από την Μπάγερν Μονάχου. Το τελικό σκορ αδικεί την προσπάθεια των Πειραιωτών, αλλά οι Βαυαροί νίκησαν δίκαια.