Θρίαμβος της Ατλέτικο, "λύτρωση" της Σίτι, όλα τα ματς της Τετάρτης

Αναλυτικά όσα έγιναν στις αναμετρήσεις της Τετάρτης για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Δείτε VIDEOS.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα γκολ του Champions League

Α' Όμιλος "Μοιρασιά" στο Παρίσι, πρώτη νίκη για Μάλμε

Β' Όμιλος Κορυφή για τη Βόλφσμπουργκ μετά την ισοπαλία στη Μόσχα

Δ' Όμιλος Η Γκλάντμπαχ έβαλε δύσκολα στη Γιουβέντους, "λύτρωση" στις καθυστερήσεις για Σίτι

Τo LIVE των αγώνων

21:05
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι! Βραδιά Champions League και σήμερα με πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.
21:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την εξέλιξη των αγώνων. Φυσικά ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Παρισιού μεταξύ της Παρί και της Ρεάλ. Ή αλλιώς η "μάχη" Ζλάταν-Ρονάλντο.
21:22
Πάμε λοιπόν να δούμε τις συνθέσεις των αποψινών αγώνων.
21:25

1ος όμιλος

Μάλμε: Βίλαντ, Κονατέ, Τίνερχολμ, Μπέγκτσον, Λεβίκι, Αντού, Ρόντιτς, Άρνασον, Ρόζενμπεργκ, Μπέργκετ, Τζούρτζιτς

Σαχτάρ: Πιάτοφ, Κούτσερ, Ισμαΐλι, Σρνα, Ρακίτσκι, Στεπανένκο, Φρεντ, Μπερνάρντ, Μάρλος, Τεϊξέιρα, Γκλάντκι

Παρί: Τραπ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μάξγουελ, Οριέ, Βεράτι, Τιάγκο Μότα, Ντι Μαρία, Ματουϊντί, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς

Ρεάλ: Νάβας, Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Ντανίλο, Κρόος, Κασεμίρο, Λούκας Βάθκεθ, Ίσκο, Ρονάλντο, Χεσέ
21:29

2ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεβ, Φερνάντες, Ιγκάσεβιτς, Β. Μπερεζούτσκι, Σένικοβ, Βέρνμπλουμ, Τόσιτς, Τζαγκόεφ, Ερεμένκο, Μούσα, Ντουμπιά

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Τζόουνς, Ρόχο, Σμόλινγκ, Ερέρα, Βαλένσια, Σναϊντερλέν, Λίνγκαρντ, Σβαϊνστάιγκερ, Μαρσιάλ, Ρούνεϊ

Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Ντάντε, Νάλντο, Ροντρίγκες, Καλιγκιούρι, Ντράξλερ, Τρασχ, Λουίς Γκουστάβο, Γκιλαβογκί, Κρούζε, Ντοστ

Αϊντχόφεν: Ζοέ, Μορένο, Μπρούμα, Πόουλσεν, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρόπερ, Μάχερ, Γκουαρδάδο, Ντε Γιόνγκ, Ναρσίνγκ
21:32

3ος όμιλος

Ατλέτικο: Όμπλακ, Γοδίν, Σικέιρα, Σάβιτς, Χουανφράν, Τιάγκο, Γκριεζμάν, Γκάμπι, Νίγκες, Μαρτίνες, Καράσκο

Αστάνα: Έρικ, Αχμέτοφ, Μπεϊσεμπέκοβ, Ίλιτς, Ποστνίκοβ, Ζούκοβ, Κετεβοάμα, Μουζίκοβ, Ντεντέτσκο, Σέτκιν, Καμπανάνγκα.

Γαλατάσαραϊ: Μουσλέρα, Σεϊντού, Μπαλτά, Καρόλε, Σαριόγλου, Κίσα, Οζτεκίν, Ινάν, Σνάιντερ, Μπουλούτ, Ποντόλσκι

Μπενφίκα: Σέζαρ, Λουϊζάο, Ελισέου, Σίλβιο, Ζαρντέλ, Αλμέιδα, Σάμαρης, Γκαϊτάν, Χιμένες, Ζόνας, Γκουέδες
21:34

4ος όμιλος

Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Σάντρο, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Κεντίρα, Μαρκίσιο, Πογκμπά, Μοράτα, Κουαδράδο, Μάντζουκιτς

Γκλάντμπαχ: Σόμερ, Κρίστενσεν, Ντομίνγκες, Βέντ, Τζόνσον, Κορμπ, Νταχούντ, Στιντλ, Τραορέ, Χάκα, Ράφαελ

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Σαμπαλέτα, Μανγκαλά, Οταμέντι, Στέρλινγκ, Νάβας, Ντε Μπρούινε, Φερναντίνιο, Τουρέ, Μπονί

Σεβίλλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Ραμί, Κολοτζιέτζακ, Κόκε, Κρισόβιακ, Ιμπόρα, Μπανέγκα, Βιτόλο, Κονοπλιάνκα, Γκαμερό
21:39
Τα βλέμματα στο Παρίσι
21:40
Βασικός ο Σάμαρης για την Μπενφίκα, στον πάγκο ο Μήτρογλου.
21:43
Θυμίζουμε τα χθεσινά αποτελέσματα με τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στο Ζάγκρεμπ κόντρα στη Ντιναμό με 1-0.
21:43
Ο ύμνος του Champions League αυτή την ώρα στα γήπεδα!
21:45
Ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει στο Μάλμε - Σαχτάρ.
21:46

Σέντρα στα ματς!

21:48
2' Γαλατάσαραϊ - Μπενφίκα: ΓΚΟΛ! Με τέρμα από τα αποδυτήρια ξεκινούν οι Πορτογάλοι. Ο Νικολά Γκαϊτάν με υπέροχη ενέργεια βάζει μπροστά στο σκορ την Μπενφίκα.
21:49
Δείτε το πρώτο γκολ της βραδιάς...
21:51
6' Παρί-Ρεάλ: Δυναμικά έχουν μπει οι γηπεδούχοι. Πιέζουν την ισπανική άμυνα.
21:54
9' Ατλέτικο-Αστάνα: Κυρίαρχη η Ατλέτικο στο "Καλντερόν". Έχει χάσει ήδη δύο ευκαιρίες, ενώ έχει συνεχώς τη μπάλα στην κατοχή της.
21:59
14' ΤΣΣΚΑ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: ΠΕΝΑΛΤΙ για τους γηπεδούχους! Ο Μαρσιάλ έκανε χέρι μέσα στην περιοχή. Καθαρή η φάση.
22:00
Το πιάνει ο Ντε Χέα!
22:00
15' ΤΣΣΚΑ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: ΓΚΟΛ! Ο Ντουμπιά παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
22:02
17' Μάντσεστερ Σίτι - Σεβίλλη: ΔΟΚΑΡΙ για τους Ισπανούς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κονοπλιάνκα.
22:03
Το γκολ του Ντουμπιά...
22:03
18' Μάλμε-Σαχτάρ: ΓΚΟΛ! Ο Ρόζενμπεργκ μετά από ασίστ του Κονάτε στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
22:04
19' Γαλατά-Μπενφίκα: Πέναλτι για τους γηπεδούχους από χέρι του Λουιζάο μέσα στην περιοχή.
22:04
19' Γαλατά-Μπενφίκα: ΓΚΟΛ! Ο Ινάν με απίστευτη εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζει για τους Τούρκους.
22:08
23' Ατλέτικο-Αστάνα: ΓΚΟΛ! O Σαούλ Νίγκεθ με τακουνάκι ανοίγει το σκορ. Αναμενόμενο το γκολ, μόνο η Ατλέτικο υπάρχει μέχρι στιγμής στο γήπεδο.
22:14
29' Ατλέτικο-Αστάνα: ΓΚΟΛ! Ο Τζάκσον Μαρτίνες κάνει το 2-0 για τους Ισπανός με ωραίο σουτ εντός περιοχής.
22:16
30' Μάντσεστερ Σίτι - Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Ο Κονοπλιάνκα ανοίγει το σκορ στο Μάντσεστερ!
22:17
Το γκολ του Τζάκσον Μαρτίνες...
22:19
33' Γαλατάσαραϊ - Μπενφίκα: ΓΚΟΛ! Γυρίζει το ματς η Γαλατά. Ο Ποντόλσκι είναι ο σκόρερ με εξαιρετικό σουτ.
22:20
Το γκολ του Ποντόλσκι...
22:22
37' Μάντσεστερ Σίτι - Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Ο Μπονί από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει σε 1-1.
22:25
Δείτε πως η Σίτι ισοφάρισε την Σεβίλλη...
22:28
Αυτογκόλ στον Ραμί τελικά χρεώθηκε το γκολ της Σίτι.
22:33
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα!
22:47

Δράση και πάλι στα γήπεδα!

22:51
47' Βόλφσμπουργκ-Αϊντχόφεν: ΓΚΟΛ! Ο Ντοστ ανοίγει το σκορ για τους Γερμανούς με το πρώτο του τέρμα στo Champions League.
22:52
Το γκολ του Ντοστ...
22:53
49' Παρί-Ρεάλ: Πολύ καλός ο ρυθμός, έχουν και οι δύο ομάδες ευκαιρίες. Μόνο από τύχη, ή καλύτερα... ατυχία δεν έχουμε δει ακόμα γκολ.
23:01
57' Βόλφσμπουργκ-Αϊντχόφεν: ΓΚΟΛ! Ο Κρούζε κάνει το 2-0 και "κλειδώνει" τη νίκη για την ομάδα του.
23:02
58' Μάλμε-Σαχτάρ: Αποκρούει πέναλτι ο Πιάτοφ και κρατάει τη Σαχτάρ στο παιχνίδι!
23:05
63' Ατλέτικο-Αστάνα: ΓΚΟΛ! Ο Όλιβερ Τόρες με όμορφη λόμπα κάνει το 3-0 στο Καλντερόν.
23:07
65' ΤΣΣΚΑ-Γιουνάιτεντ: ΓΚΟΛ! Ο Αντονί Μαρσιάλ με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους Άγγλους.
23:09
Το πανέμορφο γκολ του Όλιβερ Τόρες νωρίτερα...
23:13
73' Γαλατά-Μπενφίκα: Κίτρινη κάρτα στον Ανδρέα Σάμαρη που χάνει τον επόμενο αγώνα της Μπενφίκα.
23:25
Χωρίς κάποια αλλαγή στα σκορ μέχρι στιγμής. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι πως ο Μήτρογλου έχει περάσει ως αλλαγή στο ματς της Μπενφίκα με τη Γαλατάσαραϊ.
23:33
Τελευταίες στιγμές στα παιχνίδια.
23:34
90' Βόλφσμπουργκ-Αϊντχόφεν: ΠΕΝΑΛΤΙ για τους φιλοξενούμενους.
23:35
Αποκρούει ο Μπενάλιο! Παραμένει το 2-0 υπέρ της Βόλφσμπουργκ.
23:36
90+1' Μάντσεστερ Σίτι - Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Ο Ντε Μπρούινε στο φινάλε "λυτρώνει" τους Άγγλους!
23:40
Έχουμε τελικά αποτελέσματα σε όλα τα ματς!
23:41
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας και παρακολουθήσατε τους αγώνες. Καλό σας βράδυ.