Ισόπαλη σε φιλικό η Μπριζ

Ισόπαλη 2-2 με την Κοξάιντε, η οποία προβιβάστηκε εφέτος στην πρώτη κατηγορία του Βελγίου, αναδείχθηκε η Κλαμπ Μπριζ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Χιλέβαρε στο 11ο λεπτό, ανέτρεψε τα δεδομένα με τους Ντιρξ (32') και Σέις (54'), προτού ο Τερνιέ διαμορφώσει το τελικό 2-2 στο 87'.

Η Μπροζ έμεινε για τέταρτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη, ενώ στους έξι αγώνες που δώσει τον Ιούλιο λύγισε μόνο την αντίσταση του Παναθηναϊκού.

Κάτω από τα γκολπόστ κάθισε ο Γενς Τόινκενς, αλλά κόντρα στο "τριφύλλι" αναμένεται να παίξει ο Σεμπαστιάν Μπρουζέζ, καθώς ο Μάθιου Ράιαν πουλήθηκε στην Βαλένθια έναντι 7.000.000 ευρώ.

Το καλό για την Μπριζ είναι πως ο Όσκαρ Ντουάρτε, για τον οποίον οι Βέλγοι έγραφαν ότι δεν θα προλάβει το πρώτο ματς με τους "πράσινους", αγωνίστηκε για 60 λεπτά.