Καρμική νίκη για την Ριέκα!

Η Ριέκα στο γήπεδο που θα αντιμετωπίσει την Τρίτη τον Ολυμπιακό κατάφερε με το ίδιο τρόπο και το ίδιο σκορ που έχασε στον Πειραιά να κερδίσει για το πρωτάθλημα Κροατίας. Με ανατροπή και γκολ στο 93...

ÔÓÁÌÐÉÏÍÓ ËÉÃÊ / ÏÓÖÐ - ÑÉÅÊÁ / CHAMPIONS LEAGUE / OLYMPIAKOS - RIJEKA (ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Τι σου είναι τελικά η μπάλα... Με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο σκορ που τιμώρησε την Ριέκα στο "Καραϊσκάκης", την επιβράβευσε χθες βράδυ (Σάββατο) στο γήπεδο της... Απο τον Ολυμπιακό έχασε με ανατροπή και γκολ του Ρομαό στο 93΄ και κέρδισε την Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ (για το πρωτάθλημα Κροατίας) με ανατροπή και γκολ του Ματέι στο 93΄. Φοβερά πράγματα δηλαδή...

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play off του Champions League, στο γήπεδο που την ερχόμενη Τρίτη θα παίξει την ρεβάνς της ήττας της με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ απο το πρώτο ημίχρονο (άλλη σύμπτωση κι αυτή!), γύρισε την κατάσταση και με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε 2-1 της Λοκομοτίβ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Ντολεζάλ στο 16', με την Ριέκα από εκεί και πέρα να ψάχνει να βρει τρόπο να αντιδράσει, αλλά δυσκολεύτηκε πάρα πολύ. Τελικά, τα κατάφερε στο 81', όταν ο Μπράνταριτς ισοφάρισε σε 1-1. Τους πρωταθλητές Κροατίας λύτρωσε στο 94ο λεπτό ο Ματέι ο οποίος έκανε το 2-1, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την ομάδα του.

Photo Credits: Eurokinissi