Δείτε τα γκολ της Άρσεναλ

Δείτε τα γκολ του Ζιρού με τα οποία η Άρσεναλ προηγήθηκε στο γήπεδο Καραϊσκάκη στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό και πήρε σκορ-πρόκρισης

Στο 29ο λεπτό η Άρσεναλ βρήκε τη λύση και προηγήθηκε κόντρα στον Ολυμπιακό. Ο Ράμσεϊ έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Ζιρού έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Ρομπέρτο έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία, αλλά δεν κατάφερε να την απομακρύνει και κατέληξε στα δίχτυα του.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ:

Στο 49ο λεπτό ο Κάμπελ βρήκε υπέροχα τον Ζιρού με κάθετη πάσα και εκείνος με αριστερό πλασέ από κοντά νίκησε τον Ρομπέρτο για το 2-0 των "κανονιέρηδων".

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ:

Στο 67ο λεπτό πάλι ο Ζιρού, αυτή τη φορά με εκτέλεση πέναλτι, σκόραρε και έκανε το 0-3. Η Αρσεναλ κέρδισε την εσχάτη των ποινών μετά από χέρι του Ομάρ.