Τα πέντε γκολ της Ρόμα (VIDEOS)

Δείτε σε videos τα πέντε γκολ της Ρόμα επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία έχει τραγική αμυντική λειτουργία κι έχει παραδοθεί στις άγριες ορέξεις της ομάδας του Κώστα Μανωλά και του Βασίλη Τοροσίδη και του Χοσέ Χολέμπας.

Η αρχή έγινε στο 6ο λεπτό όταν ο Χουάν Ιτούρμπε έγινε αποδέκτης μιας ωραίας μπαλιάς του Ζερβίνιο και πλάσαρε ιδανικά με το αριστερό, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα οι ρόλοι αντιστράφηκαν, αφού ο Αργεντινός βρήκε τον Ιβοριανό που δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει από κοντά.

Με τη συμπλήρωση του 20ού λεπτού, ο Μαϊκόν επιτέθηκε από τη δεξιά πτέρυγα κι έκανε το σουτ που δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο Ιγκόρ Ακινφέεβ, ενώ στο 31' ο Ζερβίνιο έκανε ό,τι ήθελε την αντίπαλη άμυνα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ.

Στο 51ο λεπτό, τέλος, μετά από σέντρα του Βασίλη Τοροσίδη, ο Σεργκέι Ιγκνάσεβιτς έβαλε αυτογκόλ, διαμορφώνοντας το 5-0.