Ρεάλ - Σάλκε 3-4 (VIDEOS)

Τελ. ανανέωση : 10/03/15 22:35

Αν και ηττήθηκε με 4-3 από την καλύτερη Σάλκε σε ένα ματς με συγκλονιστικό φινάλε στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου", χάρη στο 0-2 του πρώτου αγώνα στη Γερμανία, η Ρεάλ πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League. Από δύο γκολ οι Ρονάλντο και Χούντελααρ.

Σάλκε - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2 (VIDEOS)

Τελ. ανανέωση : 18/02/15 22:37

Η Ρεάλ Μαδρίτης σκόραρε μία φορά σε κάθε ημίχρονο και με το 2-0 επί της Σάλκε στο Γκελζενκίρχεν εξασφάλισε κατά πολύ μεγάλο ποσοστό την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Champions League. Δοκάρι είχε η γερμανική ομάδα πριν από το δεύτερο γκολ της "βασίλισσας".

Πρώτη και καλύτερη η Τσέλσι στον 7ο όμιλο, νίκησε τη Σάλκε στη Γερμανία και προκρίθηκε ως πρώτη μία αγωνιστική πριν από το φινάλε. Ισχυρό αβαντάζ της Σπόρτινγκ για τη δεύτερη θέση μετά το επί της Μάριμπορ, περνάει και με ισοπαλία.

Άφθονο γέλιο σκόρπισε το τρίτο γκολ της Τσέλσι (στο 44ο λεπτό), αφού μετά από νέο κόρνερ του Φάμπρεγκας, τρεις αμυντικοί της Σάλκε διεκδίκησαν την μπάλα στον αέρα κι ένας εξ αυτών, ο Γιαν Κίρχοφ, έβαλε αυτογκόλ.

Ο Εντέν Αζάρ έχασε πέναλτι στο 85' και η Τσέλσι έμεινε στο 1-1 με τη Μάριμπορ στη Σλοβενία αποτυγχάνοντας να ξεμπερδέψει στον 7ο όμιλο. Η Σπόρτινγκ πήρε ρεβάνς από τη Σάλκε και με το 4-2 μπήκε γερά στη μάχη της πρόκρισης.

Οι ισορροπίες δεν ανατράπηκαν στον 7ο όμιλο του Champions League. Με νίκη - ρεκόρ (6-0) επί της Μάριμπορ η Τσέλσι παρέμεινε στην κορυφή, ενώ με πέναλτι - φάντασμα στις καθυστερήσεις η Σάλκε επικράτησε 4-3 της Σπόρτινγκ των δέκα παικτών.

"Μαγεία" από Ντράξλερ (VIDEO)

Τελ. ανανέωση : 17/09/14 22:49

Επίδειξη τεχνικής από τον Τζούλιαν Ντράξλερ, ο οποίος έβγαλε μια εκπληκτική πάσα κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Σάλκε με την Τσέλσι για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Δείτε το VIDEO.

Η Σάλκε δεν πανικοβλήθηκε στο Λονδίνο και ισοφάρισε το γρήγορο γκολ του Φάμπρεγας για να φύγει με το 1-1 από το Νησί. Ο 18χρονος γιος του Ζλάτχο Ζάχοβιτς χάρισε στη Μάριμπορ το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Σπόρτινγκ.

Ρεάλ Μαδρίτης-Σάλκε 3-1

Τελ. ανανέωση : 18/03/14 22:38

Με το μυαλό στο κυριακάτικο clasico με την Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ Μαδρίτης έπαιξε μία ταχύτητα κάτω, έβγαλε την υποχρέωση με τη Σάλκε και με δεύτερη νίκη (3-1) σφράγισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League. Δύο δοκάρια και... 13 γκολ ο Κριστιάνο Ρονάλντο που έσπασε δικό του ρεκόρ σκοραρίσματος.

Φόβοι για χιαστούς ο Χεσέ

Τελ. ανανέωση : 18/03/14 21:38

Σοκ στη Ρεάλ Μαδρίτης προκαλεί ο σοβαρός τραυματισμός του Χεσέ Ροδρίγκεθ, που μπορεί να τον κρατήσει εκτός δράσης ακόμα και για 6 μήνες, εάν επιβεβαιωθούν οι φόβοι για ρήξη χιαστών.

Σάλκε - Ρεάλ Μαδρίτης 1-6

Τελ. ανανέωση : 26/02/14 22:36

Σαρωτική η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε 6-1 την Σάλκε στη Γερμανία και βρίσκεται από τώρα στα προημιτελικά του Champions League. Μεγάλο παιχνίδι από τους Κριστιάνο Ρονάλντο και Γκάρεθ Μπέιλ.

Πέρασε η Σάλκε στους "16"

Τελ. ανανέωση : 11/12/13 22:37

Η Σάλκε νίκησε με βοήθεια από τη διαιτησία 2-0 τη Βασιλεία και πήρε το εισιτήριο για τους "16" του Champions League. Νίκη της Τσέλσι (1-0) επί της Στεάουα.

Η Τσέλσι νίκησε ξανά με 3-0 τη Σάλκε και "καθάρισε" την πρόκριση στο Champions League, αφού μόνο με θαύμα μπορεί να μείνει εκτός. Ισοφάρισε στο τέλος η Βασιλεία (1-1) και "σκότωσε" τις ελπίδες της Στεάουα Βουκουρεστίου.