Τα γκολ του Μέσι επί της Μπάγερν (VIDEOS)

O Μανουέλ Νόιερ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του πρώτου ημιτελικού. Μέχρι το 77ο λεπτό. Τότε, ανέλαβε δράση ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, έκανε μία ασίστ και έβαλε την Μπαρτσελόνα σε θέση οδηγού στη μάχη για τον τελικό του Champions League.

Στην 100ή του εμφάνιση σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις, ο Λιονέλ Μέσι πήρε τη μπάλα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και με σουτ στην κλειστή γωνία του Μανουέλ Νόιερ άνοιξε το σκορ στο 77'.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Αργεντινός σούπερ σταρ πήρε τη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, μπήκε μέσα σε αυτή, ντρίμπλαρε τον Μπόατεγκ, έσκαψε την μπάλα πάνω από τον Νόιερ και με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο διπλασίασε το προβάδισμα των "μπλαουγκράνα".

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μέσι μετατράπηκε από σκόρερ σε δημιουργό, αφού έβγαλε τον Νεϊμάρ τετ α τετ με τον Νόιερ και ο Βραζιλιάνος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.